Avatar uživatele
AAksa

Kdy se přihlásit na pracovní úřad, když mám od 1.2. novou práci?

Dobrý den,

od 1. 2. nastupuji do nové práce, ve staré jsem však skončil ve zkušební lhůtě v pondělí 19. 1. Je nutné jet na úřad práce (mám to přes celou republiku) osobně? Mám ještě příjem z DPČ – brigády.

Díky moc, AM.
Doplňuji:
Případně kolik budu muset zaplatit zdrav. pojištění za dny do 1. února? Nebo je v tom vlastně nějaký problém?

Upravil/a: AAksa

Zajímavá 0 před 3379 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
jáára

nikdo tě nenutí tam chodit. to není povinný

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
ivzez

Na ÚP se nemusíte hlásit vůbec.
Za část ledna odvede zdravotní pojištění původní zaměstnavatel
a od 1. 2. je bude odvádět nový.

OBZP si zdravotní pojištění platí pouze za měsíce,
v nichž je za ně nikdo nehradil/neodvedl za celý měsíc.

Pokud by z nového zaměstnání sešlo, stačí se na ÚP
zaregistrovat poslední pracovní den v únoru.
(Pak zdravotní pojištění nebudete hradit za leden ani za únor.)
Doplňuji:
Přehlédla jsem část otázky:

Na ÚP je nutné jít osobně. Hned při registraci je možné doložit,
proč se zdržujete jinde a požádat o zprostředkování zaměstnání
pobočkou v místě, v němž se zdržujete. Na schůzky byste pak
už nemusel na ÚP v místě trvalého pobytu.

Upravil/a: ivzez

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
kubik!

¨¨¨myslím, že pokud chcete mít jistotu, tak zajděte na nejbližší ÚP, tam Vám řeknou co jak… Mě bylo řečeno, že zdr. pojištění nemusím řešit v případě že jsem si za předchozí měsíc vydělala určitou částku (tenkrát asi osm tisíc), jinak, že to mám řešit… A kamarádka zase sic je od Tachova, tak chodila na ÚP v Plzni od první návštěvy… Takže tam to asi také půjde nějak obejít… Zkuste si tam zavolat, jistota je jistota…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mojitek

na pracák do 3 prac.dnů od ukončení zaměstnání-aby výplata dávek mohla být zaplacena zpětně,tj od 1. dne bez práce.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
ivzez

Aakso, nenechte se vyplašit Kubíkem!

Nikam nechoďte ani nevolejte, o tom, že nic platit
nebudete, se přesvědčte přímo v zákoně:
http://www.za­konyprolidi.cz/cs/1997-48#p5-1-c

před 3378 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
AAksa

Ale co zdravotní pojištění? Kolik budu muset zaplatit?

před 3379 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
kubik!

To právě závisí na výši výdělku… Jak jsem psala, řešila jsem podobný problém a bylo mi řečeno, že pokud dostanu výplatu v takové a takové výši nemusím zdravotní pojištění řešit… Pokud naopak ne, je to dotaz na zdravotní pojišťovnu… Takže pokud chcete vědět, kolik by jste měl platit na zdr. pojištění tak se obraťte tam… Aby jste pak nechodil a nestěžoval si, oni mi tvrdili, že nebudu platit nic, nebo že budu platit tak tisícovku, nejlepší je jít pro informace ke zdroji, pokud tedy se nenajde nikdo kdo podobnou situaci řešil v několika předchozích měsících, což ale také už nemusí být směrodatné, je přeci jen nový rok…

před 3379 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
ivzez

Vy jste řešila jinou situaci.
Situace zaměstnance s nízkým výdělkem je něco jiného. Tam má správně zdravotní pojištění dopočítat a odvést zaměstnavatel.

Pokud ale člověk zaměstnání nemá, jde o osobu bez zdanitelných příjmů (OBZP), která si musí zdravotní pojištění hradit sama až za ten měsíc, kdy za ni neodvedl zdravotní pojištění někdo jiný (zaměstnavatel, nebo stát).

Pro úplnost:
Zdravotní pojištění se odvozuje od minimální mzdy, která se od 1. letna 2015 zvýšila na 9.200 Kč.

Pokud by Aaksa do zaměstnání nastoupil až 1. března
a v únoru se nezaevidoval na ÚP(opravdu by stačil až poslední pracovní den) platil by jako OBZP zdravotní pojištění za únor (leden by nedoplácel) ve výši 1.242 Kč.

Viz
http://www.zpmvcr­.cz/aktuality/zme­ny-v-platbe-pojistneho-na-zdravotni-p3/

před 3378 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
kubik!

Ne řešila jsem stejnou situaci… V jednom měsíci jsem pracovní poměr ukončila stejně jako Aaksa píše, že ukončil k 19.1.2015 a další měsíc jsem již nastupovala do nového zaměstnání, stejně jako Aksa

před 3378 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
kubik!

A pokud mi někdo dal milnou informaci, tak za to nemohu, jen jsem odpověděla na otázku a myslím, že není těžké v dnešní době mobilních telefonů zvednout mobil a vytočit telefonní číslo… Když už se nám nechce jít někam osobně…

před 3378 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek