Zlatomuska

Kdy se platí autorské poplatky?

prosím o odpověd, jestli se musí platit autorský poplatek při použití rádia nebo TV při vykonávání práce – např.když si ve svém obchodě někdo pustí rádio, a může tamkdokoli přijít. Jak je to? Nemohu tonikde najít, aprosím a číslo zákona, a kde je zveřejněn, děkuji
Doplňuji:
Díky moc, Kazisvěte,přesně to jsem potřebovala vědět, a nevíš nááhodou, kde jsou konkrétní ceny poplatků pro OSA?

Nejlepší odpověď
kazisvět

autorské poplatky bohužel musíte platit na všech místech, kam jen teoreticky mohou přijít zákazníci. Pokud jde rádio v obchodě, tak povinnost je bohužel jasná. Je třeba vyplnit návrh na uzavření licenční smlouvy s Ochranným svazem autorským. Naleznete jej zde: http://www.osa­.cz/upload/rz1­.pdf

Problematiku řeší autorský zákon – kolektivní správce §95 a další.

Zdroj: www.sagit.cz/pa­ges/sbirkatxt­.asp?zdroj=sb00­121&cd=76&typ=r

Další odpovědi
mosoj

Prosím, pletete si to zřejmě s koncesionářským poplatkem. On to je dost velký rozdíl??
Koncesionářský poplatek platit musíte !!
Ale autorský ? – ten platí rozhlasová stanice.

Ano : „Kazisvět“ má pravdu.

Marky71

Je to pravda a existují za nerespektování bohužel docela tvrdé postihy:-(

kazisvět

sazebník poplatků OSA je zde: http://www.osa­.cz/upload/sa­zebnik_r.pdf