Avatar uživatele
Pokročilý

Kdy se platí autorské poplatky?

prosím o odpověd, jestli se musí platit autorský poplatek při použití rádia nebo TV při vykonávání práce - např.když si ve svém obchodě někdo pustí rádio, a může tamkdokoli přijít. Jak je to? Nemohu tonikde najít, aprosím a číslo zákona, a kde je zveřejněn, děkuji
Doplňuji:
Díky moc, Kazisvěte,přesně to jsem potřebovala vědět, a nevíš nááhodou, kde jsou konkrétní ceny poplatků pro OSA?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Bronzový

autorské poplatky bohužel musíte platit na všech místech, kam jen teoreticky mohou přijít zákazníci. Pokud jde rádio v obchodě, tak povinnost je bohužel jasná. Je třeba vyplnit návrh na uzavření licenční smlouvy s Ochranným svazem autorským. Naleznete jej zde: http://www.osa.cz/…

Problematiku řeší autorský zákon - kolektivní správce §95 a další.

Zdroj: www.sagit.cz/pages/sbirkatxt.a sp?zdroj=sb00121&cd=76&typ=r

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Prosím, pletete si to zřejmě s koncesionářským poplatkem. On to je dost velký rozdíl??
Koncesionářský poplatek platit musíte !!
Ale autorský ? - ten platí rozhlasová stanice.

Ano : "Kazisvět" má pravdu.


Avatar uživatele
Pokročilý

Je to pravda a existují za nerespektování bohužel docela tvrdé postihy:-(

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Bronzový

kazisvět

sazebník poplatků OSA je zde: http://www.osa.cz/…

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1819
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 457
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 392
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.