Daniel16

Kdy se píše před slovem NEBO čárka?

Nejlepší odpověď
Bedy

Píše se, pokud je pravdivý jen jeden argument z těch dvou a ten jeden se s tím druhým vylučuje. Taky se čárka píše, když je to nějaká vložená věta spojená spojkou nebo.

Další odpovědi
quentos

moni123: to není tak úplně pravda. Což takhle: Je jedno, zda půjdu ven nebo se budu učit. Tam jsou taky dvě slovesa, a čárka tam přesto nebude ;{)>

Jde o to, jak už správně poznamenal Bedy, zda se jedná o vylučovací způsob. Pokud ano, čárku píšeme.

Markyss

Před spojkami

moni123

když máš dvě slovesa v jedné větě,pak se píše čárka před spojkou ve větě.
např.1) Buď půjdu ven,nebo se budu učit.
2)Půjdu ven,nebo se budu učit
3)Půjdu ven,anebo se budu učit.
to už je pak na tobě..:))