tomas405

Kdy se píše past simple a kdy past continuous?

Poraďte mi prosím jak ve větách poznat kdy se jedná o past simple a kdy o past continuous.. Třeba u věty „When Tony ___(see) the fire, he _____(drop) the phone and ____ (run) to the kitchen“ Nějak vysvětlit aby to pochopil i jazykový antitalent?

Odpovědi
AndreiRanger

Upřímně tyhle doplnovačky jsou samy o sobě děsný, ale asi bych tam dal saw the fire, was droping the phone ran to the kitchen.

Ing dáváš tehdy, kdy zdůrazňuješ činnost…

Angie2

Ahoj, všude bude Past simple, protože děje následují v bezprostřední časové blízkosti a navazují na sebe. :)