káča12345

Kdy se píše čárka před a?

Vím že to je v jiných poměrech než slučovacích.. Ale co když je to tak, že ve větě stojí…, a když se … .. , a že s ní .. Píše se čárka, nebo ne??
Doplňuji:
Toto není úkol, ale moje příprava na přijímačky.. Nemam možnost se zeptat učitele :(

Nejlepší odpověď
annas

V předchozím dotazu, který někdo smazal, jste měla chybu.

Jenže si celé schéma nepamatuji.

První souvětí – 1. VH, a když 2. VV, 3. VH atd. Mezi dvě věty hlavní byla vložená věta vedlejší, takže z obou stran byly čárky., tedy i před „a“.

Druhé souvětí … poslední dvě věty byly vedeljší …, že Iva a že Hana? … Čárka se před „a“ nedělá, protože jde o dvě vedlejší věty kterou jsou souřadně spojené.

Další odpovědi
Pepa25

Zde je popsáno od odborníků:
http://priruc­ka.ujc.cas.cz/?id=153

www

Podívej se do učebnice, nebo zeptej vyučujícího.
Zde až na pár jedinců nikdo za žáky DÚ neřeší.