patrikkkortu

Kdy se piše „a“ v Angličtině a kdy ne?

proč je napřiklad ,,have lunch" a „have a breakfast“ ?
Doplňuji:
quentos: to je ono, moc děkuju.
Agneta: přečtěte si znovu otázku.

Nejlepší odpověď
quentos

Pravidla užívání (ne)určitého členu v angličtině je téma na knihu.
Vycházíte však z nepravdivého tvrzení – člen se nepoužívá ani u „snídat“, ani u „obědvat“. Je tedy „have breakfast“, „have lunch“, „have dinner“, „have supper“…

Člen u breakfast (příp. lunch, dinner…) v tomto spojení lze použít jen tehdy, pokud danou snídani (oběd…) nějak blíže specifikujete (viz příklad v odkazu níže – „They had a simple breakfast.“)

Nejobecnější pravidlo je, že člen neurčitý používáme tehdy, mluvíme-li o nějakém podst. jménu v jednotném čísle poprvé, bez kontextu… „have breakfast“ je však fráze, na tu se to nevztahuje.
Doplňuji:
Agneta: obávám se, že tazatel se ptal na něco trochu jiného…

Zdroj: http://forum.wor­dreference.com/show­thread.php?t=15957­24

Další odpovědi
Agneta

have an egg for breakfast…
začíná-li slovo samohláskou, pak je „an“, a při souhlásce pak ten neurčitý člen „a“
Doplňuji:
pardom Quentos…celou hodinu nezodpovězená otázka, tak jsem si myslela, že jsem tady na řadě, ale vlastně se doplňujeme :D

Agneta

Důležité je, že příští slovo nezačíná podle sluchu samohláskou.
Př.: ačkoli „union“ samohláskou začíná, je vyslovováno jakoby začínalo souhláskou, totiž „junion“, proto je to „a union“, ačkoli příští slovo samohláslou začíná:D

Agneta

Takže jinými slovy : Pánové se shodují, že jsem pitomá…na růžích tady asi fakt ustláno nemám :(((
Takhle se s domácí profesorkou angličtiny nejedná…jste oba dost neslušní. :(( Quentos, já ti fakt nelezu do zelí – už jsem to tam nahoře psala, bééé, fňuk, fňuk :(

quentos

já nic takovýho neřek… že si přečtu blbě otázku, se občas stává i mně…