annas

Kdy se objevily první testy inteligence? Jsou jejich výsledky opravdu věrohodné? Kde se dají využít?

Souvisí inteligence s rasou?

Nejlepší odpověď
vagra

Inteligence je vlastnost, což znamená, že je vrozená, nemůžeme tedy její míru ovlivnit, ale můžeme ji rozvíjet.
Jako první se inteligenci pokusil měřit francouzský psycholog A. Binet, který byl požádán o vyčlenění méně schopných dětí, které by ve třídě zdržovaly a samotné trpěly neúměrnými nároky. Po sedmi letech v roce 1905 spatřil světlo světa první inteligenční test.
Obrovské uplatnění pak testy inteligence zaznamenaly v průběhu první světové války, kdy je USA používaly pro nalezení dostatečného množství vojáků schopných urychleně absolvovat velitelský výcvik.
Velmi to napomohlo k bádání v oblasti zahrnující postupy ověřování inteligence, například pro různé věkové kategorie, různé skupiny populace a podobně.
Vztah mezi rasou a inteligencí je předmětem diskuzí. Výzkumy vztahu rasy a inteligence jsou však komplikovány nejednoznačným určením obsahu pojmu inteligence, stejně jako s nejasným vymezením pojmu rasy.
Výsledky výzkumu vztahu rasy a inteligence jsou na zdroji.

Zdroj: http://webcache­.googleusercon­tent.com/sear­ch?q=cache:P79mdv6V4HUJ:­cs.wikipedia.or­g/wiki/Inteli­gence+Kdy+se+za­%C4%8Dala+m%C4%9B%C­5%99it+inteli­gence+pomoc%C3%AD+tes­t%C5%AF+IQ%3F&cd=5&hl=cs­&ct=clnk&gl=cz

Další odpovědi
hanulka11

První pokusy o měření inteligence se objevují již v 19. století, kdy se IQ určovalo měřením velikosti mozku. Dnes již používáme jiné metody měření IQ – inteligenční testy.

První pokusy o měření inteligence se objevují již v 19. století, kdy se IQ určovalo měřením velikosti mozku. Dnes již používáme jiné metody měření IQ – inteligenční testy. Měření inteligence pomocí testů použil jako první Alfréd Binet a tyto testy byly určeny dětem. Od té doby byly testy modernizovány, upravovány a dále rozvíjeny až do dnešních podob, kdy IQ si nechávají testovat všechny věkové skupiny.

V dnešní společnosti, kde je masivně propagován multikulturalismus a politika pozitivní diskriminace, je je jakákoli zmínka o možnosti, že by lidská rasa a inteligence člověka mohly spolu jakkoli souviset, tabu.
Avšak jak jsem zjistil, rasa a inteligence spolu úzce souvisí. Z toho, co jsem zjistil, vyplývá, že nejvyšší inteligenci má rasa mongoloidní (žlutá), pak europoidní, následují hispánci, obyvatelé indie,domorodí australané,romové, a na úplném konci je rasa negroidní. Rozdíly v průměru IQ populace států jsou obrovské, od nějakých 107 po 69 bodů (celý žebříček zde http://en.wiki­pedia.org/wiki/IQ_an­d_Glo … QHC_values)
Podle teorie je to způsobené tím, že různé rasy se vyvíjely odlišným způsobem – různé prostředí kladlo různé nároky na inteligenci. V tropech bylo teplo, jídlo se snadno získávalo, potraviny se rychle kazily, takže nebylo třeba žádné plánování budoucnosti. Na druhou stranu např. mongoloidé museli vynaložit mnohem větší úsilí, aby přežili, museli plánovat budoucnost (zimní období) a to se odrazilo na inteligenci.
Romové jsou zvláštní případ. Jsou to europoidé, ale z několika důvodů mají velmi nízkou průměrnou inteligenci:

  • podle vědců romové v Indii patříli k té nejnižší kastě
  • úspěšní romové se asimilovali do věsšinové společnosti
  • v Indii je tropické klima
  • sex s příbuznými

A na závěr Židé. Židé mají velmi vysokou inteligenci, je to samozřejmě vidět i na tom, že např. v USA zastává mnoho Židů velmi vysoké funkce, z toho někteří šílenci vyvozují cosi o židovské konspiraci a supremacismu…dál v odkazu

Testy inteligence se využívají při přijímacích zkouškách na studia ......

Zdroj: http://pauza.zi­ve.cz/viewtopic­.php?f=611&t=1047936