annas

Kdy se objevily padáky a kdo uskutečnil první seskok?

Nejlepší odpověď
vagra

Historie padáku začala před více než dvěma sty lety, 21. listopadu roku 1783. Čtrnáctiletý výrostek André-Jacques Garnerin tehdy nemohl odtrhnou oči od oblohy. Pilatre de Rozier a markýz d'Arlandes zdravili Pařížany z velkého balonu vznášejícího se nad městem. Směřovali do Callais.
André-Jacques byl uchvácen, i on toužil létat. Padák byl na světě, alespoň v Garnerinových představách.
První seskok padákem mohli Pařížané sledovat 22. října 1797 v parku Mousseaux, dnešním Monceau. Prvním parašutistou na světě však nebyl vynálezce Garnerin, ale jeho pes, který seskočil padákem z letícího balonu několik měsíců před Garnerinem.

Zdroj: http://oko.yin­.cz/20/padak/

Další odpovědi
led

První návrh padáku vytvořil již ve středověku (kolem roku 1485) italský malíř a vynálezce Leonardo da Vinci.
Dalšími průkopníky byli až o sto let později Fausto Veranzio (padák nazýval „brzdičem pádu“, byla to konstrukce ze dřeva a plátna a skočil na něm z věže v Benátkách) a v roce 1783 Louis Sebastien Lenormand (skočil z věže pařížské observatoře, jeho název pro padák byl „parachute“ – ochránce před pádem )

Zdroj: http://e-api.cz/page/70154­.padak-8211-od-leonarda-da-vinci-po-soucasnost/

venkovan

Padáky – zlaté se u nás objevily až po roce 1990. Kdo je přesně zavedl mne není známo, ale leckdo si na nich už dobře skočil.