annas

Kdy se objevili zaříkávači koní, jsou i dnes? Platí pro ně, že „nic nečiní člověka lidštějším než láska ke zvířatům“?

Nic nečiní člověka lidštějším než láska ke zvířatům…

Nejlepší odpověď
dědapetr

Miliony let před člověkem se v klidu pásli na rozlehlích pláních a naslouchali hlasům, které slyšeli jen oni. Člověka poznali, tak jako kořist poznává lovce. Dlouhou dobu lidé používali koně na práci. Zabíjeli je pro maso. Spojení s člověkem bude navěky křehké, neboť strach, zakořeněný v jejich srdcích se už nikdy nevytratí. Od neoliptických dob, kdy byl kůň poprvé ochočen se začali mezi lidmi objevovat tací, kteří tomuhle porozuměli. Dokázali nahlédnout do duše zvířete a zahojit rány, které v nich načli. Ale to, co jim šeptali do uší, zůstalo tajemstvím. Těmto lidem se říkalo ZAŘÍKÁVAČI.
http://www.my­prince.estran­ky.cz/clanky/za­rikavaci-koni/zarikavaci-koni-mistri-v-oboru.html

K těm nejznámějším zaříkávačům-komunikátorům patří: Tom Dorrance, Bill Dorrance, Bryan Neubert, Buck Brannaman, Dennis Reis, John Lyons, Chris Irwins, Craig Cameron, Julie Goodnight, Mark Rashid, Pat a Linda Parelli a Monty Roberts; čeští – Honza Bláha, Václav Bořánek, Jiří Strejc, Milan Kovář.

Další odpovědi
vagra

Zaříkávání koní má kořeny už na přelomu 18. a 19. stl., kdy svět poznává tzv. zaříkavače poprvé.
Je jím irský trenér a terapeut Daniel Sullivan (zemřel 1810), který prý zázračně dostane z traumat každého koně. Mezi lidmi se začalo říkat, že S. koně zaříkává nějakými speciálními formulemi, které dokážou vyvést koně z nejhoršího stavu.
Své umění předvedl i britské královského rodině, ačkoliv své kouzla si nechává stále pro sebe. I dnes má mnoho následníků, kteří prosazují
soužití lidí se zvířaty. Základní metodou je pozorování řeči těla, kde každý pohyb má svůj význam.
Názory na tuto terapii se liší…

Doplňuji:
Jen doplním, že anglický spisovatel Henry Fielding měl pravdu, když prohlásil, že „nic nečiní člověka lidštějším než láska ke zvířatům“

Zdroj: zkráceno z-http://en.wiki­pedia.org/wiki/Da­niel_%22Horse-Whisperer%22_Su­llivan