Avatar uživatele
Zlatý

Kdy se objevili v historii první transsexuálové?

Která středověká hrdinka (15. st.) je neznámější svým transsexuálním chováním?

Počet těchto "tranďáků" se neustále zyšuje? Čím to asi je?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Pojem transsexualita se dá stručně definovat jako narození člověka do těla, které je mu cizí, se kterým se jen obtížně identifikuje a které mu působí starosti a komplikace. Jeho cítění a vnímání, jeho identita, jsou s jeho tělem neslučitelné. Rodem muž má ženské tělo a rodem žena tělo mužské. Tento ostrý rozpor si mnozí transsexuální lidé uvědomují již od útlého dětství.

Nejznámějším příkladem transsexuálního chování ve středověku je legendární Johanka z Arcu. Ta byla upálena 30. května 1431 v Rouenu ve věku devatenácti let jenom díky tomu, že nosila mužské oblečení. Byla si natolik jista svou identitou, že raději zvolila smrt upálením než aby se po zbytek života přetvařovala a byla nešťastná. Odpor inkvizice k jejímu transgender projevu byl natolik silný, že při popravě uhasili plameny, aby se přihlížející mohli na vlastní oči přesvědčit, že Johanka byla „skutečná žena“. Jakmile samostatně spálili její oděv a prohlásili Johanku za mrtvou, uhasili plameny a vystavili její nahé tělo a s ním všechna tajemství ženského těla, aby v myslích všech zapudili veškeré pochybnosti. Ve Francii bylo chování blízké transsexualitě popsáno také například u bratra krále Jindřicha III nebo diplomata Chevalier d'Eon de Beaumont. Od něj se odvozuje vzácnější pojmenování transvestitismu eonismus. V 18. století se welsští rebelové oblékali do ženských šatů a oslovovali se jako sestry.

Zdroj: http://www.sexuolog.estranky.c z/clanky/sexualni-orientace-aj /transsexualita.html

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Už ve starém Římě existovali frýgijští uctívači bohyně Cybely.
Jakmile si s definitivní platností zvolili pohlaví, utíkali ulicemi města a v rituálním obřadu házeli své odříznuté genitálie do otevřených domovních dveří. Obyvatelé je považovali za boží požehnání a na oplátku pečovali o Frýgijce až do jeho úplného uzdravení.
Frýgijec si poté slavnostně navlékl ženské šaty a přijal ženskou identitu. Obvykle nosili svatební šaty nebo jiné drahé a slavnostní oděvy.
O přítomnosti transsexuálů ve starém Řecku svědčí obraz Hercula oblečeného v ženských šatech a sloužícího Omphale.
Ve středověku byli nejznámějšími transvestity tři Francouzi, bratr krále Jindřicha III., Abbé z Choisy a diplomat Chevalier d´Eon.

Zdroj: http://www.webmagazin.cz/index .php?id=6047&stype=all

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Kvalitní odpovědi v: Rodina a vztahy

Zlatý Drap 1009
Zlatý marci1 820
Zlatý quentos 637
Zlatý iceT 610
Zlatý hanulka11 536
Zlatý panenka 488
Zlatý annas 458
Zlatý led 405
Zlatý venkovan 390
Zlatý gecco 387

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.