talka

Kdy se objevil první oheň?

Kterým způsobem?
Doplňuji:
Asi bleskem? Nebo třením?

Nejlepší odpověď
cochee

Prdlajs bleskem. Oheň byl na Zemi už v dobách, kdy ještě na něm nebylo živého organismu – ze sopek. Ten blesk by v té době neměl co zapálit. A když to vezmem ještě univerzálněji, jistě byl někde ve vesmíru oheň daleko dříve, než vznikla zeměkoule, sluneční soustava vůbec.

Další odpovědi
annas

I oheň má svou historii.

"Prvním zlomovým okamžikem pro naše předky, poté co se naučili chodit po dvou, bylo začít využívat oheň pro své potřeby. Jeho důležitost si uvědomovali už v pradávných dobách.

Problém byl však v tom, že ho nedokázali rozdělat. Museli se tak spolehnout na přírodní zdroje, např. stromy zapálené bleskem při bouřce a pod. Pak nezbývalo nic jiného než ohýnek neustále udržovat a z místa na místo přenášet v doutnajícím dřevě. Oheň pro naše předky znamenal teplo, bezpečí před divokými zvířaty a na ohni upravenou potravu.

Časem se pračlověk naučil oheň zapálit, což bylo až zhruba před 50 000 lety. Nejspíše pouhou náhodou při opracovávání kamene do podoby prvních kamenných nástrojů, si všiml odlétajících jisker, které možná zapálily jeho lůžko ze suchého mechu. Na světě tak bylo první křesadlo a troud, čímž člověk dokázal založit oheň kdykoliv ho potřeboval. atd. "

http://www.ga­mepark.cz/his­torie_ohne_235397­.htm

JájsemRaibek

S ohněm se člověku dostala do ruky první obrovská síla, s jejíž pomocí začal měnit tvář země. Oheň je předchůdci moderního člověka využíván snad od doby před přibližně 1,5 miliónem let.
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/O­he%C5%88
Doplňuji:
Nebo reakcí některých prvků při vzniku planety. Co jádro, tam je žhavé magma a stačí, aby se dostalo na povrch a oheň je na světě.

lexx

Když blesk praštil do blízkého stromu a opičáci uviděli že svítí, hřeje a opéká maso, predátoři se ho bojí…

anonym

Podle knihy Lovci mamutů, oheň vznikl bleskem a já tomu i věřím.

gecco

Původně šlo o náhodu – rozdělávat oheň se člověk naučil později, než jej využívat…
😉

marci1

První oheň se objevil, když blesk uhodil třeba do stromu a začal hořet. Lidé si oheň potom udržovali. Třením se naučili oheň rozdělat až mnohem později. 🙂

anonym

To nikdo neví,pravděpodobně od blesku ,pak si toho naši předci všimli a začalo vše s ohněm společné,ale třením určitě první oheň nevznikl.