PANÁD

Kdy se nám objeví pulci?

Máme jezírko na zahradě a chceme přinést pár pulců z přírody. Kdy nastane vhodná doba? Děkuji.

Odpovědi
Lamalam

Nepřenášej. Pokud máš jezírko, které žábám vyhovuje, samy se do něj nastěhují. Obojživelníci jsou chráněni zákonem, i přenášení půlců je jeho porušením. Soused tě napráská a budeš mít problém.

beer

Už jsem pulce viděl a pokud se podíváš po okolí, najdeš. Případně počkej ještě pár dnů.
Všichni obojživelníci jsou chráněni, takže pozor..nicméně pár jedinců odebraných z okolí přírodě zase tak neublíží. Nejlépe je, jestliže se ti žáby v jezírku rozmnoží samy ale opět pozor, jezírko musí být uzpůsobeno tak, aby i malinké žabičky mohly ven ! Pulci se v jezírku totiž uživí, poněvadž přijímají potravu obsaženou ve vodě, po ukončení přeměny však musí za potravou na souš.
Studium