Kdy se mám začít starat?

Dobrý den, mám dvouměsíčního chlapečka a chtěla bych se zeptat, kdy se
mám zajímat o přetahování předkožky?
Ptala jsem se svých dvou kamarádek, jedna říká, že do roka je času dost,
druhá tvrdí, že bych klidně mohla začít už teď

  • čím dřív, tím líp. Bojím se, aby ho to nebolelo. Díky za radu.

Odpovědi
iva29

Zdravím!
Mohu potvrdit radu vaší první kamarádky – minimálně do jednoho roku věku nepřetahovat!
Pokud by se dařilo u staršího kojence nebo dítka kolem roku obnažit část žaludu, můžete PŘI
KOUPÁNÍ volně přetahovat, ale není to nutné. Klidně počkejte do dvou let.
Můj malý typ – zkuste u synka, až se dostane do toho „správného“ věku, metodu pozvolného se seznamování s „pindíkem“, zkusit, zda by si třeba nepřetahoval malinko sám. Chce to dost času a trpělivosti, ale vyplatí se to, zmizí vaše (i případně jeho) obava z bolesti, mohlo by dojít i k lepšímu vnímání a spolupráci.
Když by problém přetrvával a předkožka byla úzká, objednejte se kolem třetího roku k urologovi, který obvykle předkožku uvolní, a pak se několik týdnů dává mast, jež zabrání výskytu případných jizviček. Trvale se tak předkožka uvolní.
Ve většině případů se ale samotným růstem pohlavního orgánu problém sám vyřeší.
A vy máte ještě fůru času! 🙂