synapse

Kdy se mám odhlásit z ÚP při překročení povoleného výdělku?

Mám nekolidující zaměstnání (na dohodu) a dosud příjem z něj nepřesahoval předepsanou výši (4 600), tento měsíc však už patrně bude (ale nevím to jistě). Mám se tedy odhlásit raději už nyní nebo až ve chvíli, kdy na ÚP ponesu potvrzení o výdělku za tento měsíc?
Doplňuji:
JájsemRaibek: a nebudou za to pak nějaké sankce? Nebudu muset zpětně doplácet zdravotní pojištění za ten měsíc, kdy výdělek přesáhne podmínky pro vedení na ÚP?

Odpovědi
JájsemRaibek

Neodhlašuj se, sami tě vyřadí jakmile jim doneseš výplatní pásku.
Doplňuji:
Sankce nebudou, prostě tě vyřadí. Sankce by mohla být, pokud bys dělala a neoznámila to a oni na to přišli. Zdravotní pojištění nehradíš ve lhůtě do 30 dnů.

ivzez

Nejsnazší by bylo se dohodnout se zaměstnavatelem,
aby Vám část odměny přesznul do výplaty za další měsíc.

ÚP Vás vyřadí zpětně od prvního dne měsíce, v němž
dojde k překročení příjmu. Hned další den se budete
moci znovu zaevidovat.

Za „vyřazený“ celý měsíc budete muset zaplatit zdravotní
pojištění (1.242 Kč), za další „načatý“ nic platit nebudete
(OBZP si hradí zdravotní pojištění pouze za celé měsíce).

synapse

a nebudou za to pak nějaké sankce? Nebudu muset zpětně doplácet zdravotní pojištění za ten měsíc, kdy výdělek přesáhne podmínky pro vedení na ÚP?