Avatar uživatele
kochaa

kdy se mám jít přihlásit na úřad práce?

26.6.2012 mi končí rodičovský příspěvěk – tříletá varianta. Prac.smlouvu již nemám. Jsem těhotná a termín mám na listopad. Jak mám teď postupovat? Mám se jít přihlásit na úřad práce? Kolik budu brát? Těhotenství na mě ještě nebude vidět. Budu muset projevovat zájem o nabídky? Nevím jak to tam chodí, nemám s tím zkušenosti. Ale do porodu každopádně do žádné práce nenastoupím, protože mám rizikové těhotensví. Prosím poraďte, co mám dělat. Děkuji Monika

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? briketka10 před 4365 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Moniko, do konce června zajděte s dokladem od gynekologa o rizikovém těhotenství na ÚP. Nic se Vám tam nestane. Úřednice si jenom k Vašim datům poznačí, že jste v rizikovém těhotenství a nikdo Vás nikam honit nebude.
Jen proto, že se jedná o ÚP, nečekejte, že Vám tam hned někdo bude činit nějaké příkoří a bude se snažit ohrozit Vaše zdraví.
Vždyť oni nemají práci ani pro zdravé a netěhotné lidi.
Potvrzení lékaře Vás bude omlouvat i pro povinnost dostavit se ke kontrole na tento úřad.
Doplňuji:
Výši podpory Vám spočítají na dávkovém oddělení. Již z toho důvodu je třeba na ÚP zajít včas.

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
briketka10

http://aktual­ne.centrum.cz/fi­nance/grafika/2011/12/0­6/podpora-v-nezamestnanosti-zprisni-podrobny-prehled/?cid=726585

poptejte se na úřadě, kde Vám proplácejí rodičovský příspěvek a zde máte tabulku o změnách od roku 2012 na ÚP

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Mapel

Vše na co se ptáš ti řeknou na ÚP.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek