kochaa

kdy se mám jít přihlásit na úřad práce?

26.6.2012 mi končí rodičovský příspěvěk – tříletá varianta. Prac.smlouvu již nemám. Jsem těhotná a termín mám na listopad. Jak mám teď postupovat? Mám se jít přihlásit na úřad práce? Kolik budu brát? Těhotenství na mě ještě nebude vidět. Budu muset projevovat zájem o nabídky? Nevím jak to tam chodí, nemám s tím zkušenosti. Ale do porodu každopádně do žádné práce nenastoupím, protože mám rizikové těhotensví. Prosím poraďte, co mám dělat. Děkuji Monika

Nejlepší odpověď
anonym

Moniko, do konce června zajděte s dokladem od gynekologa o rizikovém těhotenství na ÚP. Nic se Vám tam nestane. Úřednice si jenom k Vašim datům poznačí, že jste v rizikovém těhotenství a nikdo Vás nikam honit nebude.
Jen proto, že se jedná o ÚP, nečekejte, že Vám tam hned někdo bude činit nějaké příkoří a bude se snažit ohrozit Vaše zdraví.
Vždyť oni nemají práci ani pro zdravé a netěhotné lidi.
Potvrzení lékaře Vás bude omlouvat i pro povinnost dostavit se ke kontrole na tento úřad.
Doplňuji:
Výši podpory Vám spočítají na dávkovém oddělení. Již z toho důvodu je třeba na ÚP zajít včas.

Další odpovědi
briketka10

http://aktual­ne.centrum.cz/fi­nance/grafika/2011/12/0­6/podpora-v-nezamestnanosti-zprisni-podrobny-prehled/?cid=726585

poptejte se na úřadě, kde Vám proplácejí rodičovský příspěvek a zde máte tabulku o změnách od roku 2012 na ÚP

Mapel

Vše na co se ptáš ti řeknou na ÚP.