Dawe10

Kdy se mám hlásit na úřadě práce když ted 23.6 dokončim školu ? Hned nebo až v záři ?

díky

Nejlepší odpověď
kropitko

Nejlépe hned,,,
Doplňuji:
Ello, já jsem zde před časem odpověděla v tom samém duchu co vy, domnívala jsem se,že status zůstává i přes prázdniny,ale známá, které jsem poradila stejně, měla pak problémy a zdravotní a důchodové si musela zaplatit sama,,,proto píši,že nejlepší je se hlásit na úřadě ihned, nic se tím rozhodně nepokazí, pořád lepší, než se pak s někým dohadovat,,,

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/do-kdy-jsem-studentem

Další odpovědi
Ella

To, co tady píšete milí kolegové, je bez urážky hloupost. Hned po ukončení školy se hlásit NEMUSÍ.

Končíš střední školu? Pokud ano, tak máš status studenta až do konce prázdnin, tedy do 31. srpna, takže přihlásit se na ÚP musíš přesně 1.září.

Pokud končíš VŠ, tak je to takto:
U absolventů vysokých škol platí zdravotní pojištění stát maximálně do konce kalendářního měsíce následujícího po měsíci, v němž bylo řádně ukončeno studium.
Doplňuji:
byla jsem minulý rok ve stejné situaci a řekli mi právě tohle, pokud se to za ten rok změnilo, tak se omlouvám

Zdroj: vlastní hlava a http://www.zko­la.cz/zkedu/za­ciastudenti/pro­absolventy/ja­zykoveskoly/32563­.aspx

hanny 2

Nejlépe hned 24.6.,ať něco neprošvihneš.Oni Ti už řeknou co a jak!
Ella -Myslela jsem si to,ale nebyla jsem si jistá.Proto píšu – oni Ti už řeknou co a jak.Jsou totiž ve všem pořád nějaké změny a tím určitě nic nepokazí,když se zeptá.

žolik

DO tří dnů od ukončeni školy,je to nejlepší neodkladat.

Zdroj: žolík