Lenule15

Kdy se má začít upravovat tráva vertikutátorem??? A máte s tím někdonějaké zkušenosti???

Odpovědi
Děda Louda

Termín vertikutace trávníku:
U užitkových trávníků se doporučují ročně dvě aplikace:
•jarní termín duben-polovina května ( při brzkém jaru již konec března )
•podzimní termín konec srpna -září

U sportovních a extrémě zatěžovaných trávníků se provádí i vícekrát do roka, vždy s ohledem na aktuální stav drnu.

Zdroj: svet-travniku.cz

mosoj

Vertukuluji trávník na zahradě ( nic světoborného, žádný anglický ani golfový trávník) již asi 10 let. Začal jsem to dělat kvůli mechu. První vertikulace představovala nepředstavitelné množství mechu a suché trávy ( plocha cca 650 m2). Poprvé toho bylo tři přívěsy za osobní auto. Nyní každý rok tak jeden menší přívěs. Dělám vždy na jaře, když trávník oschne a začíná rašit zelená tráva. Dokonale se odstraní stará suchá tráva a mech.
Vertikuluji nožema do maximální možné hloubky, nikoliv drátkama ! Po vertikulaci jemně prohodím mletým vápencem s hnojivem na trávník. Od té doby mám pokoj od mechu.
V průběhu vegetqace, pokud někdo chce vertikulovat, tak pouze jemně drátkama kvůli provzdušnění trávníku. Bohužel na to by byl třeba druhý vertikulátor s drátkam a to je pro mně zbytečné.

Jakub Tlapal

Já jsem si koupil vertikutátor vloni na jaře z https://www.az­technika.cz/zah­radni-technika/prov­zdusnovace-travniku/ a hned jsem s ní pročesal trávu. Byla v létě mnohem lepší a hlavně hezčí bez té suché trávy. Rozhodně je potřeba trávu provzdušnit na jaře, aby se zbavila uschlé trávy a pak klidně i na podzim, ale to podle mě není úplně potřeba.