Kdy se hraje na kytaru prstama a kdy trsátkem?

Nejlepší odpověď
geoorg

Podle toho co hraješ.

Akordy se většinou hrajou trsátkem, protože je to hlasitější.

Vybrnkávat se dá trsátkem taky, ale pokud chceš zahrát dva tóny najednou na strunách, které neleží vedle sebe, tak to trsátkem nejde a musíš použít prsty.

Trsátkem se většinou hraje na kovové struny (opět lépe a hlasitěji zní)
Kovové struny se používají na elektrické kytary a akustické kytary westernového typu (mají delší a užší krk s více pražci)

Naopak na klasické, dvánáctipražcové, kytary se používají umělé struny. Na pravé ruce je proto dobré mít správně opilované nehty (ty se o kovové struny ničí), aby to dobře znělo.