Avatar uživatele
Dastin

Kdy se dostaví abstinenční příznaky po nikotinu?

Zdravím všechny zainteresované!
Přestávám kouřit – v pátek před půlnocí jsem dokouřil poslední cigaretu a z krabičky denně jsem jsem po pěti letech na nule. Ano, tleskejte mi… 🙂
Jedna věc mě ovšem zaráží – až na pár psychologických vjemů (nekouřím při kávě, po jídle, u piva,…), tak to zvládám až podezřele v klidu.
Nemyslím si, že mám vyhráno, ale neměl bych mít alespoň nějaké abstinenční příznaky? Nebo se ještě dostaví?
Jaké máte zkušenosti s odvykáním? Většina z mých známých již druhý den nebyla schopna existovat… 🙂
Děkuji za názory :)
Doplňuji:
Děkuji za reakce – čekal jsem spíše vlastní zážitky, než kopie článků z protikuřáckých serverů… (ač to zní neuvěřitelně, jsem jeden z mála, co dokáže googlit… 😁).
Ale i tak děkuji :)

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? Berušinka, arygnoc, suaeda před 4706 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
dědapetr

Kouřil jsem 30–50 cigaret denně a přestal jsem ze dne na den.Nekouřím už 34let a žádné abstinenční příznaky jsem neměl až na tloustnutí a stálý hlad.Pokud máte důvod přestat tak toho necháte.Přeji vydržet a nekouřit,k životu to není třeba.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
fcoop

Bude to individuální.Já je měl hned druhý den,stupňovalo se to,ale po zdi jsem nelezl.
Co mě dost překvapilo – myslel jsem,že TO tak po týdnu začne odeznívat – prdlajs.
Chuť na „hřebík“ trvala – prostě se s tím člověk musí naučit fungovat.
Ale znám pár lidí,co vyhodili krabičku i se zapalovačem – a prý pohoda. Tak nevím.
Může to přijít – jak rána klackem – jde i o psychiku.
Je to vlastně ohromně jednoduché – stačí vydržet. Že?

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
jennysh

Abstinenční příznaky se objevují řádově po hodinách a jejich intenzita je individuální. Doba trvání těchto obtíží (většina kuřáků trpí jen některými z nich) je různá, individuální a nedá se předem předpovědět. Nejhorší bývají první 3 týdny, průměrná doba obtíží pak bývá 3 týdny až 3 měsíce. V každém případě ale dříve či později všechny obtíže přestanou a správnou léčbou je můžeme odstranit nebo výrazně potlačit.

Zdroj: http://www.do­kurte.cz/?stran­ka=abstinencni_priz­naky&typ=sablo­ny

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
arygnoc

abstinenční příznak nastáva okamžitě po típnutí cigarety.
Něco o tom vím, kouřím (bohužel) už 35 let.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
pokazdejinak

Gratuluju a držím palce :) já jsem nekuřák odjakživa, tak to mám jednoduchý, ale potřebovala bych takhle nakopnout svojí mamku… ta svoje četné pokusy nevydrží ani den – asi se prostě ještě nerozhodla :/

když tak hezky gůglíte ;) tak si najděte nedávný on-line chat na ona.idnes.cz byly tam dobré dotazy i odpovědi paní doktorky, snad to pro vás bude zajímavé

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
kacula13

můj děda si také odvykal takže o tom něco vím. jde o to jak dlouho jste kouřil a jaké dávky denně. také jakou jste měl dá se říci imunitu. někdo je závislí hned a někdo až později. abstinenční příznaky se objevují při nutkavosti těla kouřit jinak pokud vaše tělo nepotřebuje látky obsažené v cigaretě abstinenční příznaky se nedostaví

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
gnosis

s odvykanim zadne, ale kazdy clovek je original a vyrovnava se se zavislosti jinak, treba to ani neucitite. ale kdyz jsem procital net, spousta lidi pise, ze to poradne zacalo az po tydnu nebo pozdeji, a prestavalo to az po par mesicich.

nikdy bych tuhle zavislost nechtel zazit, dekuju vsem tam nahore, ze jakmile potahnu z cigara, natahuje me na savli. kez by mi tenhle obranny mechanismus vydrzel co nejdele:)

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek