Dastin

Kdy se dostaví abstinenční příznaky po nikotinu?

Zdravím všechny zainteresované!
Přestávám kouřit – v pátek před půlnocí jsem dokouřil poslední cigaretu a z krabičky denně jsem jsem po pěti letech na nule. Ano, tleskejte mi… 🙂
Jedna věc mě ovšem zaráží – až na pár psychologických vjemů (nekouřím při kávě, po jídle, u piva,…), tak to zvládám až podezřele v klidu.
Nemyslím si, že mám vyhráno, ale neměl bych mít alespoň nějaké abstinenční příznaky? Nebo se ještě dostaví?
Jaké máte zkušenosti s odvykáním? Většina z mých známých již druhý den nebyla schopna existovat… 🙂
Děkuji za názory :)
Doplňuji:
Děkuji za reakce – čekal jsem spíše vlastní zážitky, než kopie článků z protikuřáckých serverů… (ač to zní neuvěřitelně, jsem jeden z mála, co dokáže googlit… 😁).
Ale i tak děkuji :)

Nejlepší odpověď
dědapetr

Kouřil jsem 30–50 cigaret denně a přestal jsem ze dne na den.Nekouřím už 34let a žádné abstinenční příznaky jsem neměl až na tloustnutí a stálý hlad.Pokud máte důvod přestat tak toho necháte.Přeji vydržet a nekouřit,k životu to není třeba.

Další odpovědi
fcoop

Bude to individuální.Já je měl hned druhý den,stupňovalo se to,ale po zdi jsem nelezl.
Co mě dost překvapilo – myslel jsem,že TO tak po týdnu začne odeznívat – prdlajs.
Chuť na „hřebík“ trvala – prostě se s tím člověk musí naučit fungovat.
Ale znám pár lidí,co vyhodili krabičku i se zapalovačem – a prý pohoda. Tak nevím.
Může to přijít – jak rána klackem – jde i o psychiku.
Je to vlastně ohromně jednoduché – stačí vydržet. Že?

jennysh

Abstinenční příznaky se objevují řádově po hodinách a jejich intenzita je individuální. Doba trvání těchto obtíží (většina kuřáků trpí jen některými z nich) je různá, individuální a nedá se předem předpovědět. Nejhorší bývají první 3 týdny, průměrná doba obtíží pak bývá 3 týdny až 3 měsíce. V každém případě ale dříve či později všechny obtíže přestanou a správnou léčbou je můžeme odstranit nebo výrazně potlačit.

Zdroj: http://www.do­kurte.cz/?stran­ka=abstinencni_priz­naky&typ=sablo­ny

arygnoc

abstinenční příznak nastáva okamžitě po típnutí cigarety.
Něco o tom vím, kouřím (bohužel) už 35 let.

pokazdejinak

Gratuluju a držím palce :) já jsem nekuřák odjakživa, tak to mám jednoduchý, ale potřebovala bych takhle nakopnout svojí mamku… ta svoje četné pokusy nevydrží ani den – asi se prostě ještě nerozhodla :/

když tak hezky gůglíte ;) tak si najděte nedávný on-line chat na ona.idnes.cz byly tam dobré dotazy i odpovědi paní doktorky, snad to pro vás bude zajímavé

kacula13

můj děda si také odvykal takže o tom něco vím. jde o to jak dlouho jste kouřil a jaké dávky denně. také jakou jste měl dá se říci imunitu. někdo je závislí hned a někdo až později. abstinenční příznaky se objevují při nutkavosti těla kouřit jinak pokud vaše tělo nepotřebuje látky obsažené v cigaretě abstinenční příznaky se nedostaví

gnosis

s odvykanim zadne, ale kazdy clovek je original a vyrovnava se se zavislosti jinak, treba to ani neucitite. ale kdyz jsem procital net, spousta lidi pise, ze to poradne zacalo az po tydnu nebo pozdeji, a prestavalo to az po par mesicich.

nikdy bych tuhle zavislost nechtel zazit, dekuju vsem tam nahore, ze jakmile potahnu z cigara, natahuje me na savli. kez by mi tenhle obranny mechanismus vydrzel co nejdele:)