annas

Kdy se dostali Šmoulové poprvé na filmové plátno či na televizní obrazovku?

Kdysi se zpívala písnička, že každý má šmouly rád, protože se umí smát i prát.

Nyní se objevil nový film 3D.

Když Šmouly uvedla znova TV Barrandov, začalo se jim říkat „malí odéesáčci“. Nevíte proč?

Nejlepší odpověď
žolik

Tak to bych tipovala,rok-1984,do dnes mám gramodesku celou v televizi to bylo 1984,můj syn je miloval.Dala jsem si tu práci a našla gramodesku,ŠMO­ULOVE,nahráno,le­den-únor 1988,dabink,BAMBINI DI PRAGA,sbormistr Bohumil Kulinský ml.GEMINIa Bezinky,KAREL VAGNER se svým orchestrem.LADISLAV ŠTAIDL se svým orchestrem.

Zdroj: žolík

Další odpovědi
chudst

První černobílý film vznikl v roce 1965 a trval 90 minut.

A proc se jim zacalo rikat ODSacci? (Slysim to od vas poprve, ale neni to treba proto, ze jsou modri? Jestli je za tim nejak i neco hlubsiho, nejaka jejich hierarchie, apod., to netusim, Smouliky jsem nevidel uz nejakych 15 let.)

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/%C5%A0mou­lov%C3%A9

Mad

Přišli na svět v komiksu, poprvé se objevili v belgickém časopisu Spirou 23.10.1958.
Stvořil je Pierre Culliford.První čb film v roce 1965.Největší proslulost získali seriálem 1981–1989, který měl víc jak 400 epizod.
No a ta přezdívka? Asi podle taťky Šmouly. My máme taky takového taťku odéésáčka co všechno ví a všechno zná né?

Kerberus

Chudste, to mě vůbec nenapadlo, pokud nejde o něco jiného. Přece modrá je dobrá – známý slogan…
Také jsem šmouly dlouho neviděla…