Kdy se doporučuje odklad školní docházky?

Zdravím, jsem máma skoro šestiletého kluka a ráda bych se zeptala, jak je to s možným odkladem školní docházky. Zdá se mi, že synovi by rok ve školce ještě docela prospěl…

Nejlepší odpověď
Obludka

Taky zdravím! K tomu, aby dítěti mohla být školní docházka odložena, je nezbytné psychologické vyšetření v pedagogicko-psychologické poradně, případně doporučení dětského lékaře. Také by rodiče měli přihlédnout k názoru učitelky v mateřské škole a pedagogů při zápisu.
Kdy se doporučuje odklad školní docházky?
1/ Pokud má dítě zpomalený nebo výrazně nerovnoměrný psychický vývoj
2/ Pokud vývoj dítěte je dočasně zabrzděný pro nedostatečnou péči a málo podnětné prostředí
3/ Pokud je dítě psychicky rychle unavitelné
4/ Pokud je dítě fyzicky příliš slabé a často nemocné
A ještě jedna malá rada na závěr: dříve, než rozhodnete o tom, zda váš synek bude prvňák nyní, nebo až za rok, myslete hlavně na něj. Zkuste se vcítit do jeho kůže a určitě brzy zjistíte, co je pro něj nejlepší.