Bronzový

Kdy se děti umí sami posadit?

Mojí dceři je 9měsíců a stále se neumí sama posadit ani neleze. Když jí dam palce tak se sama do sedu přitáhne a dokáže sedět. Občas se přisune na kolínka na čtyři, ale moc dlouho nevydrží.
Mě by to ani tolik netrápilo, jsem toho názoru , že každé dítě je jiné a má svůj čas. Ale lidé v okolí mi stále předhazují jak jejich dítě v 7měsících lezlo. Dvě stejně staré děti mích známích už skoro chodí za ručičky. Zajímalo by mě , jestli má malá ještě čas, nebo je něco v nepořádku.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

To je divné, já už v těch letech chodil za holkama :-)

Další odpovědi:

Zlatý

Milá IVETAX na vašem místě bych se vykašlala na názory druhých a vůbec bych si z toho nic nedělala. Já mám děti 3 první holčička mi seděla v 8 měsících druhá v 10 měsících a syn až skoro v roce.Je to přesně tak jak vy říkáte každé dítě je jiné.A co se týče vašého dítěte je v naprostem pořádku takže se nemusíte ničeho obávat.

Bronzový

Iwetax, myslím, že si nemusíte dělat starosti a okolí pošlete k šípku. Určitě docházíte do poradny a doktorka by vám jistojistě řekla, zda je něco v nepořádku. Máte pravdu v tom, že každý dítě je jiný. Vaše holčička je zřejmě línější, nebo nemá dostatek podnětů k tomu, aby se sama snažila.
Ale že by byla v nepořádku? To asi ne.... :)

Stříbrný

Iwetax, buďte v klidu. Jistě, pokud se podíváte do takových těch chytrých knížek a tabulek, tak Vás to nejspíš vyděsí, protože se tam dovíte, že devítiměsíční dítě už by mělo umět sedět. Ty tabulky Vám řeknou ale, jak a kdy to dělá průměrné dítě, existuje jakási představa o tom jak se dítě motoricky vyvíjí standardně. Většinou se začnou plazit, pak jdou na kolínka, z nich se naučí překulit se na zadeček a tím pádem se posadí a sedí a až teprve si s oporou stoupnou atd.
Jenomže jsou děti, které dřív stojí než sedí. Já i můj synek jsme příklady tohoto. Navíc syn si sám sedl poměrně pozdě a celkově po té pohybové stránce nebyl a není žádná hvězda - za to s řečí je na tom výtečně.Nechte dcerku, a´t se vyvíjí, jak potřebuje ona. Kdyby byla nějak hodně pozadu, pediatr by to jistě odhalil a sdělil by Vám to.

A lidé z okolí? Na ty se vykašlete. Jak jsem zmínila, můj synek (jsou mu teď dva roky) začal poměrně pozdě sedět, ale i chodit, za to velice rychle nabral úctyhodnou slovní zásobu a v roce a pů mluvil už ve větách. v mém okolí se najednou jako mouchy rozmnožili lidé, jejichž děti v sedmi měsících chodili a v roce mluvili plynule v celých větách a bez chyby!!!! :D Takže je opravdu neberte vážně, prostě mají pocit, že jejich děti jsou geniálnější, než děti někoho jiného.

Bronzový

Já bych si z toho hlavu nedělala.Až se na to vaše malá bude cítit,tak se posadí,nebojte se ona nejlíp pozná kdy přijde ten správný čas se posadit.Můj syn akorát v těch měsících začínal sedět,a dcerka v sedmi měsících už ručkovala a chodila po postýlce.

Bronzový

Hlavně se nesnaž dítě popohánět nebo jeho vývoj nějak urychlovat. Naše malá se sama postadila a začala vlastně současně i sedět až v 9-ti měsících. Začíná lést pomaloučku až teď. A to už jí bude za chvilku 10 měsíců.

To, že ti ostatní něco předhazují, tak na to se vykašli. Jde o TVOJE dítě a těm ostatním do toho nic není.

Já jsem zase měla pořád předhazováno, že naše malá nemá dudlíka. "Chudinka, vy jí nedáte ani dudlíček." Ale je to moje dcera a my to bez dudlíku skvěle zvládáme.

Takže svoje mimi do ničeho nenuť a nech ji, aby se to všechno naučila svým tempem. Určitě je všechno v pořádku.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zdraví

Zlatý Drap 1605
Zlatý mosoj 1494
Zlatý marci1 1278
Zlatý hanulka11 1030
Zlatý annas 991
Zlatý gecco 737
Zlatý briketka10 715
Zlatý quentos 714
Zlatý iceT 565
Zlatý arygnoc 499

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.