Danielson

Kdy se dá pouštění hudby považovat za hlasité?

U oblíbených písniček často zvedám hlasitost do té doby dokud basy necítím ve stole :)… a tak se zrodila má otázka Kdy se dá považovat puštěnou hudbu za nahlas puštěnou?

Nejlepší odpověď
anonym

Hudba se dá stoprocentně považovat za hlasitou v okamžiku, kdy si uvědomíte, co od sousedů slyšíte Vy. Určitě v tom případě bude jasné, že dunící basy jsou „hlasité“, ne-li „kraválující“.
Člověk by měl při svých zálibách uvažovat o tom, zda by se mu stejný přístup líbil od jeho okolí. Nebrat ohledy na sousedy je sobecké.
Je dobré si zavčas uvědomit, že sluch slábne postupně. Zato nenávratně.

Další odpovědi
anonym

Asi opravdu lze hudbu považovat za hodně hlasitou pokud se otřásá nábytek.
Doplňuji:
Doma se nám hudbou někdy otřásájí skleněné tabulky ve vitríně – hlavně pokud duní basy. Je výhodou bydlet v rodinném domě. Samozřejmě dodržujeme noční klid a nebo si zavřeme okna.

manon

Něco ke čtení: http://www.no­vinky.cz/zena/zdra­vi/148192-hlasita-hudba-muze-nevratne-poskodit-sluch.html

Funna

ve chvíli, kdy se ozve bušení na zeď, zvonek u dveří, popř.nebo když přiletí oknem kámen… .-)

anonym

chudáci sousedi

MarťaŠev

Zde bych se řídila heslem : Co nechceš, aby dělali tobě druzí, tak nedělej jim. Takže, pokud by Ti nevadila od sousedů hudba o nějaké hlasitosti, tak přesně na takových decibelech ji měj puštěnou.