Kdy se dá mluvit o civilizaci lidí, společnosti?

Byly a jsou různé společnosti, ale kdy se u nich dá mluvit jako o civilizované společnosti, národu. Co je příčinou, že se o určité společnosti dá říct, že je civiliyovaná.

Nejlepší odpověď
Drap

Myslím že od té doby, co si stanoví jistá pravidla a respektují je.

Další odpovědi
Zbynas

Pojem civilizace (též civilisace) má vícero významů vztahujících se k lidské společnosti. Slovo „civilizace“ pochází z latinského slova pro měšťana nebo občana, civis, z jeho adjektivní formy, civilis. Být „civilizovaný“ znamenalo především žít ve městě, v němž panuje ústava a právní normy dané společnosti, v tomto případě římské občanské právo, které bylo shromážděno do konsolidované podoby v Corpus iuris civilis v 6. století na podnět byzantského císaře Justiniána I. (483–565).

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Ci­vilizace

anonym

slovník cudzích slov:

civilizácia
● úroveň spoločenského a hmotného vývoja dosiahnutá určitou spoločnosťou.
● v sociológii sa chápe buď ako synonymum pre kultúru alebo jej časť, menej často ako protiklad kultúry: potom kultúra zahŕňa také ľudské výtvory ako mýty, náboženstvo, umenie a civilizácia techniku, technológiu, vedu a podobne. Civilizovaná spoločnosť je charakterizovaná existenciou písaného jazyka, mestskými spoločenstvami a občianskou politickou organizáciou.
● (v opozícii proti barbarstvu) ľudská pospolitosť na vývojovom stupni charakterizovanom technickým vzostupom a duchovnou vyspelosťou.
● vývojové obdobie, v ktorom sa prejavuje jeho materiálna a duchovná kultúra: (v historickom a geopolitickom zmysle).
● zastaralo technická stránka spoločenskej organizácie v protiklade ku kultúre.
● kultúra, vzdelanie.