Elk

Kdy sa narodil Jára Cimrman?

Nejlepší odpověď
hanulka11

Jára Cimrman se narodil ve Vídni někdy mezi léty 1853 a 1859 (matrikářův nejistý rukopis připouští i roky 1856, 1864, 1868, 1883 či 1884[1]).

Jeho otec byl český krejčí Leopold Cimrman a matka rakouská herečka Marlen Jelineková-Cimrmanová. On sám se cítil být Čechem, o čemž vypovídá i poslední zápis z jeho deníku, kde vyjadřuje touhu „uvidět svou vlast Böhmen“.
Byl jedním z největších českých dramatiků, básníků, hudebníků, učitelů, cestovatelů, filozofů, vynálezců, kriminalistů a sportovců své doby.

Zdroj: podle Wikkipedie

Další odpovědi
Iveťák

Nedávno jsme se ve škole učili, že Jára Cimrman byla jen smyšelená postava pro Divadlo Járy Cimrmana a nikdy nebylo prokázaný, že by existoval doopravdy takže je to velmi sporný… Ale pokud někdy Jára Cimrman existoval, tak měl určitě jiné jméno