Koppik116

Kdy rostou houby? Večer nebo přes den?

🙂

Nejlepší odpověď
annas

Odpověď odborníka:

Aby houby rostly, nesmí být ani velká horka, ani zima, a dokonce má na růst hub vliv i rozdíl mezi teplotou přes den a v noci. Tento rozdíl by neměl přesahovat 10 stupňů Celsia, protože když jsou vhodné podmínky pro růst jen po část dne, roste houba chvíli rychleji a chvíli pomaleji, ale když jsou malé teplotní rozdíly po celých 24 hodin, rostou houby v podstatě nepřetržitě.

Doplňuji:
Opakuji poslední větu:

Houby rostou v podstatě nepřetržitě …

Zdroj: http://nachod­sky.denik.cz/zpra­vy_region/nas­tava-cas-houbareni20110713­.html

Další odpovědi
beer

Rostou hlavně podle podmínek pro jejich růst – jak ve dne, tak v noci.
Doplňuji:
WWW: no comment )))))

www

Zcela přesně odpověděl Beer ! 😉
Otázka totiž zněla rostou ve dne, nebo večer? Napsal, že podle podmínek růstu a stále.
Kerberus nás navíc a jen velmi zhruba seznámila hlavně s podmínkami pro jejich růst a rychlostí růstu. Dovolím si tyto nepřesné informace proto doplnit:
Faktory prostředí na mykobiotu (podmínky pro růst a výskyt) jsou
klimatické, edafické, topografické a biotické. 😉
Více zde(nutno odstranit mezery):
www.sci.muni.cz/bo­tany/mycology/e­kolhub.htm
Beer, klídek. Taky nedostávám od některých ani paleček a navíc počítám, že moje odpověď brzy zmizne 😁

rynek878

Faktory prostředí působící na mykobiotu
Ekologické faktory, jejichž působení jsou houby vystaveny a které ovlivňují jejich výskyt a růst na různých stanovištích, lze rozdělit do několika základních skupin:

  • klimatické: srážky a vlhkost, teplota, vzduch a jeho pohyb, světlo;
  • edafické: skladba substrátu, jeho fyzikální a chemické vlastnosti;
  • topografické: poloha stanoviště – nadmořská výška, orientace, reliéf terénu;
  • biotické: vzájemné ovlivňování živých organismů v rámci biotopu.

pro ty co nemohou od WWW otevřít link:

Zdroj: http://www.sci­.muni.cz/bota­ny/mycology/e­kolhub.htm