veve-1998

Kdy přišli počítače????

Dobrý den,
potřebovala bych odpovědět ještě na jednu otázku
V kterém roce přišli počítače ????
Děkuji za odpověď

Nejlepší odpověď
1popelka1

Charles Babbage navrhl první dva typy
mechanických počítačů v 19.stol.

PRVNÍ ELEKTRONICKÉ POČÍTAČE
ENIAC (Electronic Numerical Integrator And Computer – Eckert a
Mauchly) – 1943. Pracoval do roku 1955.

EDVAC (Electronic Discrete Variable Automatic Computer) – John von Neumann
(1945): revoluční myšlenka uložit program do paměti.
Můj zdroj: přednášky z hodin IVT.

Další odpovědi
annas

Dějiny počítačů zahrnují vývoj jak samotného hardware, tak jeho architektury a mají přímý vliv na vývoj softwaru. První počítače byly vyrobeny ve 30. letech 20. století, avšak za jejich vynálezce je přesto považován Charles Babbage, který již v 19. století vymyslel základní principy fungování stroje pro řešení složitých výpočtů. Cena počítačů se s jejich vývojem neustále snižuje, jejich rozšíření roste a zasahuje postupně do všech oblastí lidského života.

Veve, formulace otázek!!! Počítače přišly? Kam? Umí vůbec chodit?

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/D%C4%9Bji­ny_po%C4%8D%C3%AD­ta%C4%8D%C5%AF

led

prvé počítače boli vlastne mechanické kalkulátory už od čias Mezopotámie v staroveku.
Neskôr vďaka objavení elektriny a jej využitia sa v 20.storočí začali využívať nielen na matematické výpočty. Ich rozvoj začal v 30 rokoch 20.st. a po 2.svetovej vojne sa rozšírili do celého sveta. Najprv s malou pamäťou a hmotnosťou a rozmeroch menšieho domu a neskôr po objavení polovodičov sa minimalizovali od začiatku 70-tych rokoch a rozšírili bre bežých užívateľoch. Jeden z prvých mikropočítačov bol v 78 Sinclair ZX81 s pamäťou RAM až 1kB so zadrátovaným jazykom Basic.

Zdroj: http://techne­t.idnes.cz/vsak-my-vam-to-spocitame-od-mezopotamskych-pocitadel-k-mechanickym-pokladnam-1w8-/tec_technika­.asp?c=A070427_­160727_tec_techni­ka_pka