vivatisCZ

kdy přestanu růst?

Je mi 15 let a mám 173 centimetrů a přijde mi to hrozné. Kdy přestanu růst a popřípadě existuje nějaká metoda jak růst zpomalit? Děkuji.

Nejlepší odpověď
bolak

Až ti gen dovolí.

Metody teoreticky existujou, prý rybičky které žijí v malém akváriu se statisticky dorůstají menších délek než rybičky které žijí ve velkém akváriu. Teď už jen jestli ti rodiče povolí akvárium.

Další odpovědi
anonym

Ber to pozitivně, běž hrát košíkovou. Máš rozhled po okolí a nic ti neujde, buď rád, co by jiní za to dali. Z téhle výšky už moc nevyrosteš.

Jashin

Někde jsem četl, že růst končí po dovršení 21 let.

Frantich

Hele,mě bude 15 a mám 178cm,před rokem a půl jsem měl 155cm a bylo to strašný že jsem byl z kámošů skoro nejmenší,teď jsem rád za to že jsem vyrostl :)

MK44

Kdy dojde k ukončení růstu je dost individuální. Ale u mužů spadá do období mezi 17. až 25. rokem. Pozor, nerosteme rovnoměrně. To znamená, že některý rok povyrosteme o 1 cenťák, ale jiný rok až i o 10 cm. Po dvacítce to může být taky sotva milimetr. Takže pokud přestaneš růst v 17 letech, může Tě pak mrzet, žes to nedotáhl na 180.
Takže, klídek! Alespoň můžeš mít důvod chtít nový rifle, když Ti z těhle už lezou kotníky 😉 No a když přelezeš 2 metry, tak co? Dneska se to nestává zřídka. Bude z Tebe korba a ženský se za Tebou budou otáčet. Ňáký mínus?!

Andre5000

Co by za tvůj růst zas naopak někteří dali! Pokud s tím nemáš nějaké související zdravotní problémy tak buď rád. Jak už tady někdo píše, tak kluci přestávají růst tak okolo 20 let, ale myslím si, že je to individuální.