Alča M.♥

Kdy pozná holka, že už je dospělá?

Jak pozná a kdy je holka už dospělá? Nemluvím o plnoletosti, to je něco jiného
Doplňuji:
Uhh, tak to mám ještě hooooooodně daleko. Ale myslím, že může mít plakáty i v dospělosti :)

Nejlepší odpověď
anonym

Některá to nepozná nikdy a nezačne se tak nikdy chovat…:D

Další odpovědi
IK

Když jí rodiče začnou svěřovat úkoly, které dřív dělali výhradně sami.
Když jí přestane dělat radost podvádět dospělé.
Když zjistí že si musí poradit sama.
A když jí začne připadat nedůstojné jít se vyplakat na maminčino rameno.

Dospělost je o zodpovědnosti.
Zodpovědnost znamená nést následky svých činů.
Doplňuji:
Amie i rodiče mohou z části zůstat nedospělí. Tam kde si zodpovědnost nepřiznávají. Zkus se maminky zeptat jestli udělala všechno aby tě vychovala dobře…pokud jí přivedeš do rozpaků, začne se vymlouvat že to nikdy člověk nemůže vědět a pod. pak určitě nemá jasno co to znamená. Můžeš ji pak ujistit že ty si myslíš že ano a cítíš se samostatná, je to lepší než ji nechat na pochybách do konce života, mám s tím osobní zkušenost.

Amie

Že se stydí popřípadě směje tomu, co dělala v pubertě? že si konečně uvědomí, co chce? že se dokáže postarat sama o sebe aniž by vyletěl barák do povětří nebo nezkončil v rukou nalitých kamarádů? že nemá všude plakáty svého idola? … netuším.

no, zajímavé IK, ale v tom případě bych musela být dospělá už zatraceně dlouho xD. Zvláštní však je, jak v jednu chvíli mi mamak předhazuje dospělost a věk a že se tak mám chovat (včetně dělání věcí, jako placení složenek) a na druhou strnu neustále se o mě bojí a dělá jako bych byla malá a nevěří mi.

Ella

prostě to pozná… například kouká na svět víc realisticky, počítá s budoucností. Je to individuální

iceT

…že se chová a vyjadřuje jako dáma a ne jako nevycválané tele,že v mladém věku ví,co v životě chce a umí si za tím jít.

něco ze života-spolužačky máma měla tři děti,byla sama a neměla štěstí na muže,nejstarší holka tehdy asi 18tiletá bydlela už jinde a jejím sourozencům bylo 10 a 7.Ta desetiletá holka tehdy,když matčin partner zase dělal bordel a matku třískal,prohlá­sila,že si nikdy takovýho chlapa,co bije ženy nevezme.Tehdy to pro mě bylo dospělé prohlášení od malé holky,co ještě neměla mít rozum.

Mapel

Že se začne spoléhat sama na sebe a místo aby jí rodiče pomáhali, začne pomáhat rodičům.