Lenjička

Kdy používat peeling a denní krém?

Dobrý den, chtěla bych začít s péčí o pleť. Jsem velmi spokojená s peelingem od Nivey, který je určen ke každodennímu použití. Dnes jsem si koupila zvláčňující denní krém a má se používat na pečlivě vyčištěnou pleť. Ráda jsem peeling používala na noc, mám ho teď používat ráno před krémem, nebo večer po celém dni? A jak mám „důkladně vyčistit“ pleť po ránu? Třeba Dove mýdlem? Nebo stačí voda?
Děkuju za odpovědi a tipy 😉
Doplňuji:
Je mi 21 a nemaluji se 🙂 Pleť mám smíšenou, vypadá pěkně sama o sobě, občas se mi ale udělá pupínek…
Děkuju moc za návod 😉

Nejlepší odpověď
Deli

Nevím, kolik Ti je, ale předpokládám, že náct, když s péčí o pleť začínáš. Také nevím, jaký typ pleti máš.
Použila bych přípravky v tomto pořadí:
ráno: umýt se – stačí vodou, nebo šetrným mýdlem, pak se dá použít pleťové tonikum – nějaké hydratační nejlíp, pak denní krém.
Večer se odlíčit, použít nějaký odstraňovač make-upu, od Nivei je taky dobrý. Po něm můžeš použít ten peeling – ale ač je na něm uvedeno, že je na denní použití, nepřeháněla bych to. Měj na paměti, že výrobci vyhovuje, čím víc toho budeš spotřebovávat, ovšem člověku – i jeho pleti – prospívá střídmost. Myslím, že peeling stačí tak 1× týdně. A každopádně navečer, protože pleť podráždí. Po jeho použití důkladně opláchnout, opět můžeš použít nějaké pleťové tonikum a dále se hodí noční krém.

Tak to je super, v 21 letech jsem používala bezbarvou řasenku a lesk na rty, teď už bez černé řasenky nejdu ani věšet prádlo za dům 🙂
Jestli máš hezkou pleť, buď ráda, trochu ji začni čistit a hydratovat, ať pěkná vydrží, sem tam pupínek může být třeba i z kořeněného jídla nebo „díky“ hormonálnímu cyklu.
Na pupínky se také prodávají různé tyčinky či 10 ml tubičky, které je dokáží rychle zlikvidovat, zkus třeba od Garnier – Pure SOS PEN, ta je docela dost účinná.
Měj se hezky 🙂