kefud

Kdy použít poloautomatické vymražení lednice?

Chceme zprovoznit po delší době lednici Whirlpool více jak 20let 134cm vysoká, v horní části je mrazáček s vyklápěcími dvířky. Na prave straně je osvětlení a v něm zabudované tlačítko které má funkci poloautomatického vymražení.Nemohu najít návod (ani nevím Typ)abych zjistil kdy a jak zmíněné tlačítko použít. Snad se tu někdo najde a vlastní ji, či má zkušenost s touto funkci.Díky za případnou radu.
kefud.

Nejlepší odpověď
mosoj

Takováto lednice namrzá na výparníku, to je určitě vidět. Čím víc námrazy tím větší náklady na elektřinu.
Takže až budeš vidět že je hodně námrazy zmáčkni tlačítko a po rozmrazení by mělo samo vyskočit a lednička se zapne.
Nicméně pokud to necháš namrznout hodně. Vytopíš ledničku včetně jejího obsahu, pokud jej nevyndáš. Takže raději častěji rozmrazuj.

https://www.spo­trebice-whirlpool.cz/blog/ra­dy-tipy/jak-odmrazit-lednicku/

Další odpovědi
Kepler

Funkci poloautomatického ODmrazování neznám, ačkoliv mám lednici téže značky, akorát mrazák je zvlášť. Není ale tak stará jako tvoje a nese označení NO FROST. Tam je činnost automatická, vůbec nikde mi nic nenamrzá. Princip spočívá zřejmě v tom, že chlazení na jistou dobu v pravidelných intervalech ustane a odmražená voda vyteče mimo prostor mrazáku. Jestli je ovládání ruční tlačítkem, pak bych jej použil v případě, že by mi ten mrazák začal zamrzat.

Hlada

Nevím, jak to má tato lednice, ale poloautomatické odmrazování měly lednice Calex. Po zmáčknutí tlačítka se mechanicky termostat vypnul a zapnul se až po dosažení asi 10°C, což mělo stačit k rozmrazení. V praxi to bylo problematické, protože to trvalo dlouho, kdy byly potraviny v mrazáku rozmražené a stejně bylo potřeba vylít vodu z misky.