annas

Kdy poprvé začali námořníci nosit uniformy? Proč měly čtyřhranné límce?

Nejlepší odpověď
vagra

Jednotná uniforma pro námořníky byla zavedena v roce 1748.
Rozdíly v hodnosti byly patrné z tvaru a střihu klop a manžet.Čepice se štítkem se začaly nosit v roce 1859.
Do této doby se většinou námnořníci oblékali dle vlastní volby. Netypický límec volí Britové z praktických důvodů.
Námořníci si totiž v 18. století nestříhali vlasy a pletly si je do copánku, který by na jiném límci nejspíš překážel.
Doplňuji:
Omlouvám překlep-samozřejmě,že má být správně…pletli do copánku…

Zdroj: http://www.ro­yalnavy.mod.uk/tra­ining-and-people/rn-life/uniforms-and-badges-of

led

pre czechrapsind
Ach, tá googlečeština ☹
nemohlo by to byť v spisovnej češtine?

anonym

Já to nečetl:-)

annas

Led, děkuji. Někdy opravdu méně znamená více.