babule

kdy podsedak

Mám 3,5leteho vnuka,váží 18kg a nevím,zda už ho mohu vozit v autě na podsedáku.děkuji

Odpovědi
kazisvět

podsedák by se již použít u Vašeho vnuka dal. Nedoporučuji jej však z následujících důvodů:

  • oproti sedačce je podsedák podstatně riskantnější, někdo dokonce tvrdí, že nepomůže v případě havarie vůbec
  • pokud jej jednou dítěti dáte, nebude chtít zpět do sedačky (vlastní zkušenost)

Jivinho

Podsedák určitě, trošičku to pomůže, skuste odborný obchod.

Kami

Pokud po posazení v podsedáku bude sedět tak vysoko aby bezpečnostní pás mu nezasahoval přes krk ale přes rameno můžete jej použít dle zákona osoba musí mít 1,5m nebo podsedák