terkama

Kdy podřazovat? (u osob. automobilu)

Před několika týdny jsem nastoupila do autoškoly, ale stále nevím, kdy mám podřadit např. z trojky na dvojku nebo ze čtyřky na dvojku. Vůbec nevím, kdy konretně na jaký rychl. stupěň a proč:( Vždy mi poradí instruktor, ale říká mi, že bych měla být už samostatná

Odpovědi
Drap

Vždy, když je to třeba. Pokud už vyšší převod netáhne dostatečně nebo potřebuji jet pomaleji, podřadím.

dubraro

Pokud na to nemáš cit a odhad, můžeš se řídit otáčkoměrem. Všimni si, kolik ukazuje, když ti instruktor říká abys podřadila a řaď podle toho.

lota

A ještě se ti nestalo, že by ti auto zdechlo? Tak si jednou nenech radit a počkej, co to auto udělá, když nepodřadíš, třeba budeš líp vnímat, kdy je to potřeba.

anonym

motor musí zatahovat. proč se rozjíždí na nižší stupeň. když pojedeš pomalu na málo otáček, tak to jede, ale když budeš chtít zrychlit, tak to nepojede. některé vozy mají indikaci řazení na palubce

cukrar

Ale to Vám instruktor vždy rád vysvětlí, přímo z praxe, nikoliv my zde, když sdělíme, že máte nízké otáčky a vy nevíte kolik to je nízké, nebo že motor netáhne, tak přeřadit. Vy ale nepoznáte, kdy ještě táhne a kdy již ne..
To se ale hravě naučíte časem.