Avatar uživatele
terkama

Kdy podřazovat? (u osob. automobilu)

Před několika týdny jsem nastoupila do autoškoly, ale stále nevím, kdy mám podřadit např. z trojky na dvojku nebo ze čtyřky na dvojku. Vůbec nevím, kdy konretně na jaký rychl. stupěň a proč:( Vždy mi poradí instruktor, ale říká mi, že bych měla být už samostatná

Zajímavá 0 před 2817 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Vždy, když je to třeba. Pokud už vyšší převod netáhne dostatečně nebo potřebuji jet pomaleji, podřadím.

Upravil/a: quentos

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
dubraro

Pokud na to nemáš cit a odhad, můžeš se řídit otáčkoměrem. Všimni si, kolik ukazuje, když ti instruktor říká abys podřadila a řaď podle toho.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
lota

A ještě se ti nestalo, že by ti auto zdechlo? Tak si jednou nenech radit a počkej, co to auto udělá, když nepodřadíš, třeba budeš líp vnímat, kdy je to potřeba.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

motor musí zatahovat. proč se rozjíždí na nižší stupeň. když pojedeš pomalu na málo otáček, tak to jede, ale když budeš chtít zrychlit, tak to nepojede. některé vozy mají indikaci řazení na palubce

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
cukrar

Ale to Vám instruktor vždy rád vysvětlí, přímo z praxe, nikoliv my zde, když sdělíme, že máte nízké otáčky a vy nevíte kolik to je nízké, nebo že motor netáhne, tak přeřadit. Vy ale nepoznáte, kdy ještě táhne a kdy již ne..
To se ale hravě naučíte časem.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek