Kdy nejvýhodněji odejít o důchodu?

Jsem ročník 1956,mám 3 děti a děsí mně tahanice o odchody do důchodu.Jelikož to mám,jak se říká za pár,stejně nevím,jak to udělat.Jít předčasně a využít toho,že na důchody ještě je a nebo si počkat na řádný termín a riskovat,že kdo ví jak to bude.

Nejlepší odpověď
anonym

Odpovím slovy : Nezáleží kolik budu mít důchodu,ale jak dlouho budu svůj důchod užívat.

Další odpovědi
tom004

Jestli Vám vychází možnost jít do předčasného důchodu teď,s odečtenými léty na děti,tak bych neváhal.Těch pár korun,o které přijdete,máte při valorizaci,za ušetřené 3 roky,zpátky.

Hlada

Záleží na tom, co je pro vás důležité. Do předčasného důchodu můžete odejít ve vašem případě příští rok, zkrácení důchodu budete mít 15,9%, což se vyrovná až za nějakých 19 let. Jestli nemáte zajímavou práci a víc si ceníte volného času, tak se jeví výhodnější předčasný důchod. Pochopitelně to chce mít nějaké další zajištění.

led

Nie skoro a nie neskoro. Slovom včas.
Skúste si pozrieť „slovenskú cestu predčasného dôchodku“, vďaka špekulantom sa sprísnili podmienky až to začalo byť nezaujímavé.
Na druhej strane, ak prídete o prácu, väčšinou už nemáte šancu na novú prácu, predčasná penzia je záchranou.
Prečo neodísť neskôr? Sem tam ešte vidno nemohúce šedivé relikvie (prestárlych vedúcich pracovníkov) neschopných samostatnej práce a prekážajúcich…
Priemerná životnosť normálne odídeného dôchodcu muža 15 rokov a žena 20 rokov. (európsky priemer)

mosoj

Jednu mystifikaci musím opravit. To o co vám pokrátí důchod za předčasný odchod do důchodu se vám již nikdy nevyrovná. Vždy se bude počítat valorizace důchodu z částky o tuto částku poníženou, takže v tom důchodu bude neustále chybět. Naopak teoretické nůžky se budou stále rozevírat. Navíc byla automatická valorizace důchodů zrušena.

Bohužel od října 2011 se částky o které se snižuje důchod povyšují.
Za první dva roky je to 1,2 % za každých započatých 90 dnů a poslední rok 1,5 % za každých započatých 90 dnů. Takže za ty tři roky to udělá těch 15,9 %.

Pokud se nic nezmění tak o dva roky by to bylo již únosné, ale záleží především na vaší úvaze.
Dřív jak o ty tři roky to ale nepůjde.
Váš věk pro odchod do důchodu je při dosažení 59 let.

Kolik to bude v penězích záleží jak velké výdělky jste měla. Hodně hrubě typuji!! u vás tak 700 – 1100 Kč při těch 15,9 %.