kadersaf

Kdy na posudkovou kontrolu ?

Dobrý den chtěla bych se zeptat po jak dlouhé době pracoví neschopnosti se musí na posudkovou kontrolu ? Mám zánět ve střevech a stav se moc nelepší už budu doma 3 týden .

Odpovědi
anonym

pokud si běžně omarodila, tak chodíš na kontrolu ke své praktické lékařce (lékaři), případně svému podnikovému, který určí zda na tu práci po zdrav. stránce vyhovuješ nebo ne. Pokud si v invalidním důchodu, plném nebo částečném, tak posudková komise při ČSSZ si zve dopisem na posouzení zdrav. stavu.
Doplňuji:
marodil jsem 3/4 roku s tumorem, obvoďačka mi doporučila žádost na PID a první kontrolu jsem měl po 3 letech.

marijakes

To je různé. Není stanovená pevná doba. Já jsem byla s gyn. potížemi doma 3 měsíce a na posudkovou jsem nemusela. Oni si většinou pozvou pacienta až když se jim jeví, že jde o zneužití, dlouhodobé léčení, pokud by dané onemocnění bylo léčeno ke svému charakteru příliš dlouho a lékař neschopnost patřičně nezdůvodnil.
Doplňuji:
Posudková komise si k posouzení zdravotního stavu nezve jen ID nebo ČID, ale i kdekoli zaměstnané osoby v dlouhodobé neschopnosti. Ale jak už jsem psala, záleží na diagnoze a potřebné délce léčení.