jarzal

Kdy na Kapverdy?

Chci na dovču na Kapverdské ostrovy (nejsem náročný). Nevím, v jakém ročním období je klid od vln a větrů nejpravděpodob­nější.
A taky do kterého ubytování je nejlépe? Chceme si i užít oceánu a tamní kultury. Popřípadě s jakou cestovkou ?
Neumím se domluvit jinak než česky, jinak pouze rukama nohama,…

Nejlepší odpověď
annas

Kdy jet na Kapverdské ostrovy?
Nejideálnější doba, kdy na Kapverdy
červenec až listopad
Vedlejší sezóna
prosinec až červen

„Neustále musíte počítat s větrem, nejsilnější je během prvních šesti měsíců roku.
Teplota moře je ovlivněna studenými proudy, tak nemůžete očekávat teplotu větší než 25 °C.
Nejlepší a nedoporučovanější období, kdy jet na Kapverdské ostrovy jsou měsíce od července do listopadu. V těchto měsících teploměr bude atakovat třicítku, tomu věřte. Pravděpodobné však je, že se v září a v říjnu setkáte s deštěm. Naštěstí dlouho trvat nebude. A na druhou stranu, celoročně tu skoro vůbec neprší, tak ten podzimní občasný deštník Kapverďanům dopřejte“.

a další informace v odkazu

Když si kliknete na nadpis „Ukázat akční nabídku zájezdů na Kapverdy“, můžete srovnat nabídky cestovních kanceláří.
http://www.kdy­jet.cz/kdy-jet-na-kapverdske-ostrovy/

Pročtěte si diskusi, názory těch, kteřé v této oblasti byli.

http://kapver­dy.orbion.cz/dis­kuse/kdy-na-kapverdy-187606/

Nebo třeba přes Student Agency – viz odkaz
http://info.do­volena.cz/kap­verdske-ostrovy

Další odpovědi
johana 56

Vítr a vlny jsou těžko ovlivnitelné v každém období. Počasí na ostrovech se rychle mění, ale i pod mrakem je příjemně.
Loni jsem byla na Boa Vista na přelomu dubna a května, s cestovkou.
Delegátka organizovala výlety po okolí s možností výběru (nedaleká města, sopka, plavba za velrybami aj.). Tyto nebyly v ceně zájezdu, připlácely se. ale mám nezapomenutelné zážitky.
Ubytování v apartmánu, bez problémů. Strava v hlavní jídelně hotelu, během dne možnost občerstvení v minibaru u bazénu nebo přímo na pláži.
Počasí ideální 25–28 stupňů, voda kolem 22. Jedna bouřka, jinak jsem si vodu opravdu užila.
Večery byly chladnější, zato bez otravných komárů a jiné havěti. Bylo úžasné vidět Vangelise v podání domorodců…
Ani s domluvou to nevidím až tak zle, většina zaměstnanců nějaká ta naše slovíčka umí. Na recepci dokonce pracoval jeden místní obyvatel, který vystudoval v Praze a bylo příjemné slyšet češtinu i slovenštinu.
Super odpočinek v krásném prostředí.

brudracz

Na Kapverdách je celý rok příjemně a teplo, vítr je žádoucí, občas fouká více a občas méně, každopádně třeba pokud chcete aktivní dovolenou, výlety,, project více ostrovů, vyrazil bych kdykoli, jak čas dovolí, jinak kouknout můžete i tady https://www.kap­verdy.org/kdy-vyrazit-na-kapverdy-a-co-tam-delat.html