Kdy můžu prodat auto?

Zajímalo by mě, po jak dlouhé době od koupě auta ho můžu zase prodat jinému kupci? Slyšel jsem rok, ale je to podle mě divné.

Nejlepší odpověď
kokoťenko

Třeba ještě ten den.

Další odpovědi
jakube33

Můžeš ho prodat hned.

Miroslavst

Pokud zní otázka, po jaké době, tak třeba hned po přepisu na úřadě můžete udělat přepis znovu. Takže okamžitě.
Váš dovětek o doslechu 1 roku souvisí s daněmi, tedy daň z příjmu. Pokud prodáte za méně jak jeden rok, musíte příjem zdanit. Pokud však prodáte za stejnou cenu co jste koupil, není daň. Pokud prodáte za méně, rovněž není daň. Pokud prodáte dráž, než jste koupil, je rozdíl nutné zdanit.

cukrar

Miroslav má naprostou pravdu, přesněji to nač jste se asi chtěl zeptat. Páč aut můžete prodat 10ks třeba 10× denně.