Kdy může lovecký pes (honič) volně do honitby?A kdy nes­mí?

Když je lovecký pes(honič)bez dozoru majitele ve vzdálenosti větší než 200metrů a nemá příslušné lovecké zkoušky,honí zvěř může na nej myslivecká stráž?

Odpovědi
dagry

Já teda nevím, ale myslím si, že žádný pes by neměl běhat v lese na volno, pokud nemá 100 % přivolání, bez rozdílu jestli je lovecký či nikoliv. A když, tak s náhubkem. Já mám loveckého psa a když jdeme dál do lesa, tak mu dávám raději ten náhubek. Jeden nikdy neví.

anetadela1

My máme bíglinu (bez zkoušek)a v lese je normálně na volno. Občas chytne stopu a ječí po lese, ale zase vždy přiběhne zpět. Já bych ji náhubek teda nedala, aby se případně mohla bránit.
Když zjistím, že jsou v lese i jiný lidi, tak si ji držím víc u sebe, ale pořád na volno. A když mají psa, tak je taky puštěný.
Teď si vzpomínám, že jsme jednou potkali zelenýho muže, co značil stromy. Nevím kdo to byl, jestli lesník nebo myslivec a měl pušku přes rameno, ale na to, že nám čuba běhá po lese nic neříkal.