ondra07

Kdy musím zajít na soc a zdravku ohledně ŽL?

Dnes jsem si byl nechat založit ŽL, ve středu si ho mám jít vyzvednout hotový..
Jde o to, že jsem student, a že musím jít podat potvrzení o studiu na zdravku a socku.. Do kdy to tam mám podat?
Musím do středy nebo stačí třeba až za týden, za dva..
A ještě dotaz: Co z toho pro mne plyne, že budu student s ŽL? Mám nějaké povinnosti?
Děkuju..

Odpovědi
Lamalam

Odpovědi sis měl zjistit ještě před tím, než jsi se po hlavě vrhl do podnikání. Vše potřebné najdeš např. tady http://www.jak­podnikat.cz/

ivzez

Do osmi kalendářních dnů.
Ale zeptejte se na živnosťáku, pokud vím, mohli by Vás přihlásit oni.

Povinnosti samozřejmě máte a měl byste si je
zjistit ještě před vyzvednutím živnostenského oprávnění.
(Měl jste si je opravdu měl zjistit předem.)

Doporučuji seznámit se se živnostenským zákonem,
dále web OSSZ (pojištění OSVČ).

Ke zdravotnímu pojištění navštivte web své zdravotní pojišťovny.