lubro21

Kdy musím vydávat pokladní doklady ?

Uvažuji o otevření maloobchodu „second hand“… registrační pokladnu zřejmě nepotřebuji, ale nevím jestli musím ke každému nákupu vydávat paragon. Poradí někdo ?

Nejlepší odpověď
hanulka11

paragon jsi povinnen vydat, když o něj zákazník požádá

Další odpovědi
johana 56

Prodávající je povinen vydat doklad o každém nákupu automaticky,bez ohledu na cenu,zákazník o něj nemusí žádat.

Doplňuji:
Pokladní doklad,paragon na požádáni.

anonym

No myslím, že není zrovna dobré řešení podnikat a nechat si radit na odpovědích. Na to jsou daňový poradci.
a jinak myslím, že registr. pokladnu mít musíš. ano paragon bys měl vydat z pokladny.

radce

Chces odpoved podle prava nebo podle praxe?
Podle prava ano, jsi povinnen vypsat zjednoduseny danovy doklad – paragon, ktery musi obsahovat jednoduchy popis zbozi, castku bez DPH, sazbu DPH, celkovou castku, datum, podpis a razitko.
Prakticky zakaznici tuto proceduru sami odmitaji, protoze v SH jsou omezene moznosti zaruky, protoze sami vidi co kupuji a s nejakou zarukou ani nepocitaji.
Takze nabizim k uvaze dve moznosti:

  • paragon vydat az na pozadani
  • ptat se kazdeho zakaznika, jestli pozaduje doklad

--- nejlepsi varianta je odhadnout zakaznika uz podle xichtu, k tomu se jako prodavac urcite velmi brzo dopracujete…

jmhad

Dnes je zcela běžný dotaz „Chcete doklad“,což bude platit do doby,než si naši blbové ve vládě uvědomí pravidla šedé ekonomiky.
Doplňuji:
Na Slovensku má i každá trhovkyně registrační pokladnu.