Kdy musím být vlastníkem oprávnění skupiny E?

Může mi poradit někdo kdy musím být vlastníkem rozšířeného oprávnění skupiny B na B+E? Mám řidičák od roku 1985. A doslechl jsem se že pokud budu řídit vozidlo s přívěsným vozíkem i dvounápravovým pro převoz osobních vozů tak již s obyčejným B nemohu,aniž bych překročil váhu 3,5t.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

S řidičským oprávněním skupiny B je možné řídit motorová vozidla s maximální přípustnou hmotností do 3 500 kg a s maximálně devíti místy k sezení včetně místa řidiče. K takovémuto vozidlu je možné připojit přípojné vozidlo s maximální přípustnou hmotností do 750 kg. Na to vše nám postačí řidičské oprávnění skupiny B.

Ovšem zákon se zmiňuje ještě o jízdních soupravách u skupiny B. Tato skupina opravňuje také k řízení jízdních souprav, jejíž maximální přípustná hmotnost, tj. součet maximálních přípustných hmotností tažného vozidla a přívěsného vozidla, nepřevyšuje 3 500 kg. Další podmínkou je, že maximální přípustná hmotnost přípojného vozidla nepřevyšuje pohotovostní hmotnost tažného vozidla.

Další odpovědi:

Stříbrný

pokud zapřáhnete za vozidlo (osobní) vozík, jehož okamžitá hmotnost je nad 750kg, tak musíte mít "E"
je mnoho variant spojení auta s přívěsem, často I NAD VÁHU 3500KG a stačí "B"

E je na velky kamion aby si mohl myt privesy navesy a je to kdyz pripojis za kamion nad 7,5tuny tak pak musis mit E.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Auta a doprava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Auta a doprava

Zlatý mosoj 626
Stříbrný cukrar 617
Zlatý Drap 573
Zlatý gecco 401
Stříbrný honza19hk 285
Zlatý venkovan 246
Bronzový kapitán 232
Zlatý Hlada 218
Zlatý hanulka11 200
Stříbrný brillant 199

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.