maja49

kdy mohu žádat peníze zpět při reklamaci elektra?

koupila jsem si v dubnu 2012 pračku. V červnu 2012 jsem ji reklamovala protože mi šly špatbě zavírat dvířka. V lednu 2013 jsem ji reklamovala kvůli stejné závadě. Chtěla jsem se zeptat, kdy mohu žádat vrácení peněz, když mám stále stejnou závadu. Poprvé mi servisák ohnul panty, aby se zavírala pračka jak má. po druhá mi panty prý vymění. Řekl, že se do 2 týdnů ozve, už je to 3 týdny a stále nic. Platí to, že když se do 30ti dnů neozve, mám nárok na vrácení peněz? Děkuji za pomoc a rady

Odpovědi
Hykam

Ano pokud reklamace není vyřízena do 30ti dnů, máte nárok na vrácení peněz.
Nárok na vrácení peněz máte i při jakékoliv závadě (uznané reklančním řízením), která se udála do půli roka od zakoupení, což již není Váš případ.
Zrovna tak máte nárok na odstoupení od smlouvy a vrácení peněz po 3 stejné závadě.