makis

Kdy mohu vypovědet pojistku zdraví

Prosím o informace.30.září 2011 mi vypršelo pojištění zdraví,zašli jsme tedy na pobočku České pojišťovny a podali výpověď,protože pojištění už máme sjednané u jiné pojišťovny.Dnes nám přišel dopis se složenkou na zaplacení do 30.9.2012.Musím to platit,ikdyž jsem vše oznámila na pobočce,kde se mnou sepsali výpověď.Děkuji za odpověď.Jirka

Nejlepší odpověď
kropitko

Pravděpodobně došlo k administrativní chybě. Kontaktujte pojišťovnu. No a pokud jste byl/a sepsat výpověď až po uplynutí doby pojistky, tak pojišťovny rády dělají to, že pojistka se automaticky prodlužuje. Teď jsem řešila zrovna něco podobného. Manžel měl sjednanou pojistku na rok. Domnívali jsme se, že automaticky zanikne, ale složenka přišla a musíme zaplatit další rok a zároveň okamžitě sepsat výpověď, aby už nemusel platit za rok 2013. Někdy mi to taky rozum nebere.

Další odpovědi
hanulka11

Já měla pojistku a musela jsem ji sama vypovědět 3 měsíce před ukončením/sepsaného termínu/ .Také jsem to nechápala- naštěstí mě na to pojišťovačka upozornila, jinak by se to také protáhlo.
Myslela jsem, že sepsaným datem automaticky pojistka končí ze strany pojišťovny a bude mi vyplacena. Mají prapodivná pravidla.