Kdy mohu odmítnout svědectví?

Nejlepší odpověď
led

Ak by mohlo byť použité proti vám, alebo vašej blízkej rodine.

Další odpovědi
anonym

Popř. když jste vázán mlčenlivostí (advokát, kněz), nebo jste nositelem státního tajemství.

greek

V případě, že jste vázán/a slibem, přísahou, apod. Lékař, kněz, atd.
Nebo v případě, že svědectví by zapříčinilo stíhání Vaší osoby, nebo osoby Vám blízké.
V praxi to funguje tak, že pokud nechci proti někomu vypovídat, označím ho za osobu blízkou a využiju práva proti této osobě nevypovídat.

Zdroj: www.ingenuus.or­g/index.php?ar­ticle=co-delat-pri-podani-svedectvi