Kdy mi vyplatí sociálka nemocenskou,začala jsem marodit 16.8.2011

Nejlepší odpověď
standa

Ze zákona tak musí učinit do 30 dní poté, co obdrží podklad pro vyplacení nemocenských dávek.

Ve vašem případě předání ´neschopenky´ na sociálku mohlo probíhat asi takto:

  1. po skončení měsíce srpna (někdy kolem 5.-10.9.) vaše účetní předala neschopenku o trvání nemoci k 31.8.
  2. na základě tohoto dokladu, však sociálka nic neproplácí, neboť prvních 21 dní hradí zaměstnavatel
  3. jestli dobře počítám, tak 22. den vaší nemoci začal 6.9., takže účetní by příslušný doklad o pokračování nemoci měla dodat na sociálku, kdykoli po 6.9. a pak byste do měsíce měla dostat peníze
  4. ale vaše účetní tento doklad dala na sociálku nejspíš až po ukončení měsíce září, tj. někdy kolem 5.-10.října, takže penízky od sociálky dostanete až na přelomu října/listopadu.
  5. zeptejte se vaší mzdové účetní, kdy donesla neschopenku na sociálku…