Kvetinka94

Kdy mi končí zkušební lhůta?

Kdy mi končí zkušební lhůta kterou jsem měla na 3 měsíce, když jsem nastoupila 1.9.2014 a 27.11.2014 jsem nastoupila na neschopenku do 19.12? Děkuji moc.

Nejlepší odpověď
gecco

Prodlužuje se o počet pracovních dnů, ve kterých jsi byla na nemocenské…
😉
V tomto případě je to 17 dnů a tak zkušební doba končí 23. 1. 2015 (jestli jsem to dobře spočítal)…

Doplňuji:
Oprava: Omlouvám se za špatnou odpověď (díky, Ivzez, za upozornění)…
Nějak mi nedošlo, že původně měla zkušební doba končit k poslednímu listopadu.
😉
Takže znovu a lépe.
___
Z důvodu nemoci se ti zkušební doba prodlužuje o dva pracovní dny (27. a 28. 11.), takže po nástupu 22.12. se zkušební doba prodlužuje do 23. 12…
Už ti skončila.
😉

Další odpovědi
marci1

„Pokud zaměstnanec ve zkušební době onemocní, zkušební doba se prodlužuje o neodpracovaný čas. Uveďme si pro názornost příklad z praxe. Zaměstnanec nastoupí do práce 1. ledna 2014 a je s ním písemně sjednána tříměsíční zkušební doba. V únoru pracovník na měsíc onemocní. To způsobí, že mu zkušební doba skončí až 1. května 2014, nikoliv prvního dubna. Je třeba poznamenat, že v případě nemocenské s vámi zaměstnavatel nesmí v prvních 21 dnech nemoci pracovní poměr ve zkušební době zrušit. “

Zdroj: http://www.pra­ce.cz/poradna/prav­ni-radce/detail/ar­ticle/pravni-rada-jak-je-to-s-nemoci-ve-zkusebni-dobe-1/

ivzez

Poopravím odpověď Marci1:

Od 1. ledna 2014 (už je to téměř rok) nesmí zaměstnavatel pracovní
poměr zrušit ve zkušební době v době prvních 14 dnů nemoci.

Zkušební doba měla skončit 1. prosince, ale prodlouží se o dny nemoci.
Podle mne by se měla jít o prodloužení o 5 dnů (za dna 27. 11. až 1. 12.).
Jestli se nemýlím, měla by Vám zkušební doba skončit 30. prosince.

ivzez

Gecco, zkušební doba se prodlužuje
jen o dny nemoci ve zkušební době.

gecco

Ivzez → máš pravdu…
Já blbec započetl i dny z prosince, kdy už ´teoreticky´ ve zjkušební lůtě nebyla…
___