Gami.Pet

Kdy má morče říji?

Máme morče samičku a má necelé dva roky, může mít ještě mladé?? Chci dneska zajít k veterináři se zeptat. Že by měla říji to jsem si nevšimla, kdy ji má? Pročítala jsem si o tom net, děkuji.

Nejlepší odpověď
beer

Net jsi nečetla dost pečlivě ))
„Samičky jsou v říji cca každých 14 nebo 16 dní a říje se dá rozpoznat podle charakteristických "bublavých“ zvuků, které vydávají podobně jako samci, pošlapávání a snahy o nakrývání svých spolubydlících. Takovou samičku když pohladíte po zádech, prohne se, přilehne k zemi a vystrčí zadeček. Je možné k ní dát samečka a pravděpodobnost nakrytí je velmi vysoká. Říje trvá 24 hodin, ale největší pravděpodobnost nakrytí je během 10 hodin. Proto je těžké tento okamžik zastihnout. Řešením je bydlení samce a samice společně po dobu alespoň jednoho měsíce, kdy je velice pravděpodobé, že samička zabřezne, ale ani tato doba není stoprocentně jistá."
http://www.ujou­skov.cz/porize­ni-morcete/brezost-morcat/

Další odpovědi
Funna

pokud sis o tom četla na netu a ještě chceš jít za veterinářem, tak proč se ptáš tady?…na netu by sis přece měla přečíst, že by měl první porod proběhnout do roku věku (pokrytí do 10 měsíců věku) a že říji má přibližně každé 2 týdny – přesněji 16–23 dní…