Megaloman

Kdy lze rozpoznat otěhotnění ?

Zdravím, vím že otěhotnění lze pomocí těhotenského testu zjistit nejdřív za 10 dní. Ale je možnost, že se opozdí menstruace, když měla žena pohlavní styk den před tím, co jí měla začít menstruace, která se nedostavila ? Žena bere antikoncepci a předtím pohlavní styk měsíc neměla. Zkrátka zajímá mě, jestli se menstruace mohla nedostavit na základě pohlavního styku předešlý den.
Děkuji

Odpovědi
arygnoc

v menštruačnom cykle žien hraje veľkú rolu i duševný stav, teda i stres či „stres“ (pozitívne emocionálne zážitky), ale aj telesná záťaž, prípadne nejaké vybočenie zo zabehnutého života.
proste skoro všetko.

teda opozdená menštruácia nevyhnutne neznamená graviditu.

anonym

…„jestli se menstruace mohla nedostavit na základě pohlavního styku předešlý den“…
Mohla – a spíše, než o otěhotnění, se bude jednat o narušení menstruačního cyklu ´nahodilým´ pohlavním stykem. Při milování dochází k hormonální ´bouři´ a je-li nepravidelné (málo časté), klidně může narušit pravidelnost menzes.

Nuk nuk

Co se týče naší – ženské – plodnosti a možnosti otěhotnět, je možné skoro cokoliv.
Otěhotnění den před očekávanou menstruací sice nesvědčí o příliš pravidelném cyklu, ale vyloučené to není. Stát se to může.
Zároveň má pravdu i Arygnoc, na cyklus má vliv spousta věcí a třeba jen obava z otěhotnění nebo naopa touha po dítěti (i skrytá či podvědomá) může způsobit, že se menstruace opozdí nebo v daném měsíci nedostaví vůbec.
K tomu je také dobré vědět, že žádná antikoncepce, dokonce ani ta hormonální, nemá stoprocentní účinnost.
Neomylně může těhotenství ale potvrdit až lékař. Veškeré takové ty z filmů známé projevy těhotenství se totiž obvykle dostavují až mnohem později. Testy jsou možné celkem brzo, ale ani ty nedávají jistotu. Pouze ultrazvuk může těhotenství potvrdit nebo vyvrátit.