Kdy kvete Iris na Pálavě

Chci se informativně optat,kdy zmíněná rostlina kvete,jak dlouho a zda se může vyskytnout i na severu Čech

Nejlepší odpověď
annas

Našla jsem, že květina raší brzy z jara a kvete v dubnu a květnu, doba květu je velmi krátká. Květ se otevírá ráno a v pozdním odpoledni už se natrvalo zavírá).
Na mapce výskytu není oblast severních Čech uvedena. Tento druh u nás roste pouze na mělkých půdách skalních stepí, v zahraničí se s ním setkáme i na píscích. Osídluje bazické i kyselé podklady (granit, rula, slepence, vápence). Naše populace bývají plošně omezené – osídlují většinou jen několik málo čtverečních metrů s výjimkou některých početnějších populací např. na Pálavě.

Zdroj: http://www.bi­omonitoring.cz/dru­hy.php?druhID=99